Феномен популярності чи комерційна дегенерація: що думають чернігівці про одіозного Моргенштерна
Російський репер Моргенштерн на сьогодні є одним із найпопулярніших виконавців. Водночас він вважається і найбільш одіозним, адже в його піснях лунає відверта нецензурна лексика, а в кліпах він зазвичай знімається оголеним.
Крім того, СБУ внесла його у «чорний список» і музикантові заборонили в’їзд до України. Однак у своєму інтерв’ю Дмитру Гордону Моргенштерн заявив, що не їздить до Криму, бо дуже хоче потрапити в Україну з концертами.
Журналісти ЧЕline опитали відомих чернігівців про ставлення до творчості Моргенштерна та про рішення заборони в’їзду йому до України.
Андрій Кужель, колишній директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА
Чесно кажучи, я не знайомий із його творчістю та публічною діяльністю. Але якщо відповідне рішення було прийнято державними органами, воно повинно бути однозначно виконане. На мою думку, загалом необхідно обмежити можливість виступів в Україні артистів із країни-агресора.
Павло Пущенко, громадський діяч
«Не читал, но осуждаю» – є такий вираз із радянських часів. Не знайомий практично з його творчістю, але знаю, що популярний серед молоді. Дуже епатажний і надто популярний у Росії.
Якщо в нього є антиукраїнські наративи в творчості чи висловлюваннях, то йому не місце в Україні.
Ольга Швед, солістка гурту «Голос душі»
Я не називала б це творчістю взагалі. Просто продуманий і безперечно успішний шоу-бізнесовий проєкт, розрахований на підлітків. Якщо оцінювати як музику, то зрозуміло, чому він вистрілив — потужні баси, продумані хуки, примітивні тексти і нова течія репу — основні фактори, чому масово «зачепило». Якщо ж розглядати цінність такої музики, зокрема, культурну та соціальну — я її тут суб’єктивно не знаходжу. Хоча для себе розглядала цей кейс як приклад успішного менеджменту, адже я – музикант і маю бути в курсі трендів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий репер Тіматі зустрічається з чернігівською моделлю
Щодо заборони в’їзду до України — підтримую. І взагалі дивуюся, чому ця заборона існує як закон і примус, а не на рівні свідомості українців. Хотілося б, щоб у нас (організаторів і слухачів) навіть не виникало думки, що таких виконавців можна чи треба до нас запрошувати. Нам треба розвивати українську культуру, а хто досі не знайшов для себе гідного україномовного продукту — ви просто погано гуглили)). За вісім років війни в нас з’явилася потужна культурна база виконавців у будь-яких стилях, й українці мають великий потенціал для розвитку, якщо віритимуть у себе.
Олександр Гашпар, громадський діяч
Ніяк не ставлюсь, я таку музику не слухаю і російською естрадою взагалі не цікавлюся.
Як до персони – нейтрально. Якщо ж він виступав у Криму або негативно висловлювався про Україну, то в’їзд заборонили правильно.
Максим Садовський, блогер
Я не слухаю його творчість, наскільки мені відомо, заборона була вже давно, ще до гучної фрази в інтерв’ю Гордону «Путин красавчик».
Я у будь-якому випадку ставлюся позитивно до людей, які досягли успіху Я знаю його і його творчість.
На момент прийняття рішення щодо заборони я його не розділяв, але після фрази в інтерв’ю я вважаю, що це правильно.
Тетяна Романова, громадська діячка
Він у мене асоціюється зі скандалами та дивною поведінкою. Ну і його творчість, на мій погляд, дуже сумнівна та викликає багато запитань. Більше нічого хорошого сказати не можу. Хоча це й суб’єктивна думка.
Але ось коли йдеться про негативний вплив творчості музиканта, наприклад, на молодь – то вже інше питання.
Окрім цього, якщо публічні люди, зокрема музиканти, дозволяють собі не поважати ту країну, в якій тимчасово перебувають, то це щонайменше неприйнятно, а щонайбільше – таких людей не хочеться бачити та чути на території України.
Загалом експерти дивуються «феномену Моргенштерна». Моргенштерн – чудовисько Франкенштейна, він вигодуваний культурою споживання і став її символом.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv