Суспільство

Фінтех і бізнес-ризики: стратегії мінімізації та управління — Ігор Шайхет, Аліса Гордієнко

Зростання популярності та використання фінтех-технологій супроводжується низкою можливостей для підприємств будь-якого масштабу. Однак, на шляху до фінансового успіху через фінтех, підприємства стикаються з численними бізнес-ризиками, які можуть впливати на їхні фінанси, репутацію та стабільність. Управління цими ризиками стає важливою частиною стратегії бізнесу, яка дозволяє використовувати переваги фінтеху, мінімізуючи можливі загрози. Бізнес-аналітик Ігор Шайхет та експерт з фінтеху Аліса Гордієнко пропонують розглянути  ключові бізнес-ризики, пов’язані з фінтех-сектором, а також стратегії їх мінімізації, щоб допомогти підприємствам успішно інтегрувати фінтех-рішення в свою діяльність.

Ігор Шайхет: визначення впливу фінтеху на ризики у бізнесі

Визначення впливу фінтеху на ризики є надзвичайно важливим завданням для сучасних підприємств та фінансових установ. З одного боку, фінтех відкриває нові можливості для оптимізації бізнес-процесів, залучення клієнтів і збільшення прибутковості. З іншого — вносить інновації, які можуть призвести до нових видів ризиків, пов’язаних з кібербезпекою, регуляцією, конкуренцією та іншими аспектами.

Наша мета — допомогти підприємствам і фінансовим установам зрозуміти, як фінтех може впливати на їхню діяльність та як ефективно впоратися з цим впливом для досягнення фінансової стабільності, — зазначає Ігор Шайхет.

Фінтех може мати різноманітний вплив на ризики, і важливо їх розуміти, щоб ефективно керувати.

Аліса Гордієнко назвала сновні аспекти визначення впливу фінтех на ризики:

 1. Оцінка кількісного впливу. Спроби визначити, наскільки фінтех- технології можуть змінити обсяги ризиків. Це може включати визначення потенційного збільшення або зменшення ризиків у таких сферах, як кібербезпека, фінансова стійкість, конкуренція та інші.
 2. Аналіз нових ризиків. Фінтех може призвести до виникнення нових видів ризиків, — коментує Шайхет Ігор. — Зокрема, пов’язаних із технологічними вадами, кібербезпекою та регуляцією. Важливо визначити їх та оцінити потенційний вплив.
 3. Визначення стратегій управління ризиками. Це може включати в себе прийняття заходів для мінімізації ризиків, створення захисних механізмів та визначення планів у разі виникнення проблем.
 4. Аналіз ризиків та можливостей. Важливо розглядати вплив фінтех не тільки як джерело ризиків, але і як джерело можливостей. Фінтех може допомогти у вдосконаленні процесів, залученні нових клієнтів та розширенні діяльності.

Аліса Гордієнко підкреслює, що визначення впливу фінтех — це невід’ємна частина стратегії управління ризиками для сучасних бізнесів та фінансових установ. Ігор Шайхет додає, що розуміння цього впливу допомагає підготуватися до змін, забезпечити стійкість та досягти успіху в умовах швидкого розвитку фінансових технологій.

Стратегії мінімізації ризиків — Аліса Гордієнко

В сучасному бізнес-середовищі, де фінансові технології посідають центральне місце, питання управління ризиками стають більш актуальними та важливими, ніж будь-коли. Аліса Гордієнко пропонує розглянути стратегії мінімізації ризиків як ключовий аспект успішного функціонування фінансових компаній та підприємств .

У цьому питанні її підтримує бізнес-аналітик Ігор Шайхет. Спеціалісти пропонують розглянути кілька ключових стратегій мінімізації ризиків у фінтех-сфері:

 • Кібербезпека та захист даних. Однією з основних загроз є кібератаки та порушення безпеки даних. Стратегії мінімізації ризиків включають в себе впровадження сучасних заходів з кібербезпеки, шифрування даних, регулярний моніторинг та навчання персоналу.
 • Регуляторна відповідність. Ігор Шайхет переконаний в тому, що фінтех-компанії повинні дотримуватися всіх відповідних законів та нормативів у сфері фінансів та технологій. Стратегії включають в себе постійне оновлення та вдосконалення процесів відповідності.
 • Моніторинг та аналіз даних. Спостереження за фінансовими транзакціями та аналіз даних можуть виявити аномалії та потенційні загрози. Використання аналітичних інструментів та штучного інтелекту допомагає вчасно виявляти проблеми.
 • Резервні плани та надійність. На думку Аліси Гордієнко, розробка планів у разі виникнення непередбачених ситуацій, таких як збій системи або кібератака, є важливою частиною стратегії мінімізації ризиків.
 • Вивчення ринку і конкурентів. Ретельний аналіз ринку і конкурентів допомагає виокремити можливі ризики та розробити стратегії для їх попередження.
 • Стрес-тести та симуляції. Використання стрес-тестів і симуляцій може допомогти визначити, як система веде себе в умовах навантаження або випробувань.
 • Забезпечення навчання персоналу.“Інструктування та навчання персоналу щодо процедур безпеки та керування ризиками є важливою частиною стратегії”, — зауважує Ігор Шайхет.
 • Диверсифікація ризиків. Розподілення ризиків шляхом інвестування в різні фінансові інструменти та ринки може зменшити загальний ризик.
 • Співпраця та партнерство. Партнерство з іншими фірмами та організаціями може допомогти обмінюватися інформацією та ресурсами для спільного керування ризиками.

Аліса Гордієнко зазначає, що перелічені стратегії допомагають фінтех-компаніям ефективно керувати ризиками та забезпечувати стійкість своєї діяльності в умовах швидкого розвитку технологій та ринкової конкуренції.

Приклади успішного управління ризиками від експертів Ігоря Шайхета та Аліси Гордієнко

Успішне управління ризиками в сфері фінтеху служить прикладом того, як правильно розроблені та виконані стратегії можуть забезпечити стабільність та успіх у галузі фінансових технологій. Ігор Шайхет таі Аліса Гордієнко представили на розгляд  декілька прикладів компаній та організацій, яким  вдалося ефективно управляти ризиками у фінтех-індустрії:

 1. Square Inc. Це компанія, яка надає послуги з обробки платежів і точних фінансових інструментів, активно використовує різноманітні методи антиспамової та кібербезпеки для захисту від шахраїв і кіберзлочинців. 
 2. PayPal. Як один із головних гравців у сфері електронних платежів та грошових переказів. Ігор Шайхет розповідає, що PayPal вкладає значні зусилля у захист особистих та фінансових даних клієнтів. Їхні інноваційні технології та стратегії кібербезпеки допомагають запобігти шахрайству та забезпечити безпеку операцій.
 3. Stripe.“Як провідна компанія з обробки онлайн-платежів, Stripe активно працює над підвищенням захисту від кібератак та фінансових ризиків”, — підкреслює Аліса Гордієнко. Вони використовують розумні аналітичні інструменти для виявлення підозрілих операцій та запобігання їхньому здійсненню.

Спеціалісти з бізнесу та фінтеху Ігор Шайхет і Аліса Гордієнко акцентують на тому, що інноваційні стратегії перелічених компаній служать прикладом для інших фінтех-підприємства. Вони є стимулом для здійснення кроків з  мінімізації ризиків в подальшому розвитку бізнесу.

Реклама

Ще статті по темі

Back to top button