Червонокнижну черепаху знайшли у Ніжині (Фото)
У Ніжині знайшли черепаху рідкісної породи.
Містяни натрапили на неї, коли та прямувала з берега Остра до проїжджої частини.
За словами завідувача відділу «Природа Приостер’я Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського» Лариси Тарасенко, це європейська болотяна черепаха.
Як відомо, протягом останніх років значно зменшилася популяція європейської болотяної черепахи, що пов’язують із масовим відловом із метою утримання її в неволі.
Найбільше відловлюють у період яйцекладки самок, чим завдають подвійної шкоди: майбутньому потомству та самці, яка часто в неволі від поганого утримання гине.
Довідка.
Європейська болотяна черепаха — це вид черепахи, що водиться в Україні, занесений у Міжнародну червону книгу Всесвітньої спілки охорони природи (IUCN) як вид, що знаходиться під загрозою зникнення та внесений до списку рідкісних видів тварин Європи. Ця черепаха швидко повзає і плаває завдяки перетинкам між пальцями. Раз на 15–20 хвилин черепахи підіймаються на поверхню водойми, в якій живуть, щоб запастися повітрям. Також вони регулярно приймають ”сонячні ванни” на березі. Цей вид черепах поширений повсюдно, навіть у степовій зоні завдяки наявності великих річок та їх приток: Дунаю, Дніпра, Дністра, Бугу та інших. Оселяється болотяна черепаха у водоймах відкритих рівнин. Населяє водойми з стоячою або слабо проточною водою: заплави річок, озера, ставки, болота, меліоративні канали тощо. Довжина панцира болотяної черепахи досягає інколи 30 см. Щойно вилуплені черепашенята мають довжину панцира 2,3-3,3 см. У віці від 6 до 15 років болотяна черепаха стає статевозрілою.