Суспільство

Городнянська ОТГ: як вдосконалити бюджет участі в громаді

Можливі шляхи вдосконалення громадського бюджетування в Городнянській ОТГ обговорили представники громадськості та влади об’єднаної територіальної громади. Громадський бюджет як механізм співпраці влади і громадськості запроваджено в цій ОТГ на початку року: створено координаційну раду, схвалено необхідні документи. Які можливі варіанти удосконалення Положення про бюджету участі загалом і процесу громадського бюджету зокрема, думали 7 серпня під час семінару «Громадський бюджет: шлях до взаємодії між владою і громадою». У заході взяли участь представники місцевої влади та громадські активісти, молодь із Городнянської ОТГ.

Заступник міського голови Віталій Мамедов переконаний, що бюджет участі покращує взаємодію влади та громадськості, створює можливості втілення в життя громадських ініціатив. Цього року в бюджеті Городнянської ОТГ на проєкти бюджету участі передбачено 200 тис. грн. Подано чотири проєкти, зокрема з сіл ОТГ. За рішенням координаційної ради, всі проєкти наразі перебувають на стадії реалізації.

Під час заходу голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва, експертки громадського бюджету Олена Лисенко, Ірина Стасюк-Бабчук та Ірина Синельник представили учасникам семінару історію запровадження громадського бюджету в Україні та за кордоном, розповіли про особливості бюджету участі у Чернігові й ОТГ Чернігівщини. Окрему увагу звернули на аспекти удосконалення Положення про громадський бюджет у Городнянській ОТГ, зокрема щодо чіткого визначення часових проміжків кожного з етапів, поліпшення інформаційної кампанії задля активізації місцевих жителів у цьому процесі, зменшення кількості підписів, необхідних на підтримку проєктів (у громаді їх треба зібрати 100) тощо.

Переважна більшість ОТГ Чернігівщини вже реалізує або має намір запровадити в себе досвід залучення місцевих жителів до розподілу частини коштів бюджету громади.

Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість  брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно-корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дає змогу жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.

Семінар відбувся у рамках проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», який ГО «Асоціація демократичного розвитку» реалізує за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обовязково збігаються з офіційною позицією уряду США.

67718579_396426174559294_939177380470063104_n

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button