Громада на Чернігівщині «очистилася» від московських церков
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/369342909_9852788408128246_5451307582197657289_n-780x470.jpg)
Батурин став першим містом в Чернігівській області, де нема церков московського патріархату. Єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній Фірлей у співслужінні 11 священників Православної церкви України здійснив чин оновлення Воскресенського храму у Батурині, який донедавна належав до МП, але тепер користування ним МП було припинене власником – Національним заповідником «Гетьманська столиця» і храм перейшов до української церкви.
Про це повідомляє журналіст Василь Чепурний.
Також єпископ Антоній відслужив літію за гетьманами Дем’яном, двома Іванами, Пилипом та Кирилом.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/369867064_9852788648128222_4412711490839955406_n-856x642.jpg)
Таким чином у Батурині діють три православні храми і всі вони, як і личить гетьманській столиці, належать до української Церкви!
«Із заповідника «Гетьманська столиця» уточнюють, що фактично користування храмом МП було припинене у червні минулого року і через рік судів заповідник відстояв своє рішення та звільнив церкву Кирила Розумовського від кормиги московського патріархату», — зазначає Василь Чепурний.