Суспільство

Холминську деруху внесено до Регіонального списку культурної спадщини Чернігівщини

Страву з картоплі – деруху – в Холмах і навколишніх селах готували здавна. Нам відомо, що з кінця ХІХ століття. Деруха – тому що картоплю для цієї страви драли, тобто терли, як на деруни. У деяких селах її називали «жемера», в інших – «бабка», «гоцка». Про це повідомляє Ольга Нікіфоренко на сторінці відділу освіти, культури, молоді та спорту Холминської селищної ради у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атрошенко пропонує організувати в Чернігові фестиваль салютів

Брали сиру картоплю, чистили, терли (драли) на дрібній тертушці, трохи відстоювали, зливали сік. Потім до цієї маси додавали присмажені цибулю, моркву, шкварки, яйця, солили. Страву перемішували, складали до горщика або макітри, мазали зверху яйцем зі сметаною для смачної скоринки та ставили в жар у піч.

Іноді цією масою начиняли кишки, цю ковбасу називали «кутниця».

Смакує ця страва краще гарячою.

71813452_2474359032808240_2225010492047360000_n

Рецепт дерухи ще живе в народі, але може загубитися. Започаткований у Холмах у 2019 році фестиваль «Deruha_fest» викликав інтерес до цієї страви, завдяки йому про деруху дізналася молодь. Таким чином народна страва отримала друге народження та шанс на збереження.

7 жовтня в Департаменті культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА відбулося засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини, на якому було представлено Холминську страву з картоплі «деруху». Кулінарний шедевр Холминської громади представила учасниця клубу «Берегині» Шимко Людмила Дмитрівна. Відповідно до рішення Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини, холминську «деруху» внесено до Регіонального списку елементів нематеріальної культурної спадщини, що притаманні Чернігівській області.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button