Ініціатива скасувати 8 Березня: думки чернігівців
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/zobrazhennya_2023-02-14_153047010-758x486-1-e1676990869102-727x470.png)
В Україні хочуть скасувати свята 1 Травня та 8 Березня. У Мережі вже з’явився відповідний проєкт закону. Він, зокрема, передбачає заміну 8 березня на 25 лютого – на честь дня народження Лесі Українки.
А що про ініціативу скасування Жіночого дня думають чернігівці?
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/251095448_595088828303222_9107977246497967420_n.jpg)
Максим Блакитний
Жінок за бажання можна вітати хоч щодня. А не один день на рік. Щось ми ніяк від радянщини не можемо відірватися. Ще до прийняття християнства шанували жінку, матір, красу… Були свої дні.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/257581523_4555954324492452_7153071369121069665_n.jpg)
Вадим Балінський
Зрозуміло, що витоки цього дня йдуть від двох феміністок – Рози Люксембург та Клари Цеткін. Начебто свято нам і не потрібне, адже жінок треба любити, поважати та дарувати подарунки будь-якого дня протягом року. З іншого боку, 8 Березня чоловіків так чи інакше стимулюватиме до підвищеного прояву любові до представниць прекрасної статі та створення іміджу чоловіка як представника сильної статі. Кожна жінка будь-якого віку та соціального статусу цього дня відчуває, що вона – берегиня!
Зазвичай у чоловіків є кілька жінок, яких він любить, поважає – мати, дружина, донька. Уявіть собі, як маленькій донечці буде приємно, коли тато чи дідусь подарують їй квіти! Це підніме самооцінку навіть дівчинці з дитячого садочка. Тому висновок – у жодному випадку не можна скасовувати це свято!
До речі, як приємно буде жінці, яка поруч із чоловіками боронить нашу країну, зайвий раз відчути – ми разом наближаємо Перемогу. І вважаю, що в окопах, наприклад, Донбасу чи Херсона, саме 8 березня жінка відчує: вона берегиня не тільки домашнього затишку, а й усієї країни.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/311009628_514512556771593_9008442827533266792_n.jpg)
Сергій Воробйов
Я вже давно свою дружину вітаю не 8 березня, а 1 березня – із Днем весни. Це я сам придумав.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/326424450_765598031804371_6410097387638067371_n-1.jpg)
Володимир Бойко
Моє ставлення таке: треба святкувати 9 Березня – день народження Тараса Шевченка, а не 8 Березня. До речі, 8 Березня як таке цілком може залишитися, але не як вихідний.
25 лютого відзначати День української жінки – погана ідея, на мою думку. Леся Українка – геніальна поетеса та людина, твердості духу якої, силі характеру можна позаздрити. Але це точно не еталонний образ жінки.
Тому краще не вигадувати, а скористатися наявною міжнародною практикою – вшановувати жінок у День матері. Щодо 1 Травня, то маю дещо провокаційну пропозицію – так, скасувати. Але запровадити свято 3 Травня з вихідним – День Конституції Речі Посполитої. Ми маємо до неї прямий стосунок, хоча ця думка й не надто поширена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителів Чернігівщини попереджають про небезпечні гідрологічні явища
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/297333451_350440427295781_6105928803468109558_n-1.jpg)
Сєргєй Карась
На мій погляд, Міжнародний жіночий день найменше з трьох запропонованих до скасування свят (крім 8 Березня, святкові дні пропонують скасувати 1 та 9 Травня) потребує декомунізації, адже він давно не асоціюється з фемрухом чи Розою Люксембург. Це свято дівчаток, квітів тощо.
На думку спадає 8 березня 2022 року. «Святкували» ми його у підвалі під обстрілами росіян, і всім жінкам із нашого підвалу я дарував… валентинки (бо листівок із 8 Березня в лютому я не встиг купити, а валентинки вдома залишалися). Мені здалося, що цим нагадуванням того, що свято є і життя триває навіть під бомбардуванням, я трохи покращив настрій сусідок (і дружини, сподіваюся, теж).
А якщо казати про нові свята, хотілося б, щоб українці святкували Всесвітній день чоловіків (це перша субота листопада).
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/318033677_2089312261267159_478723058894122940_n-1.jpg)
Михайло Жирохов
Від усіх совєцьких звичок і свят треба було відмовитися ще в 1991 році. Дуже прикро, що до цього дійшло тільки в 2023 році. Обома руками за таке рішення.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/273831695_386161993318174_8547681600432055424_n.jpg)
Юлія Ігнатенко
З одного боку, святкування 8 Березня не пов’язане з радянщиною, адже відзначається воно в багатьох країнах світу та спершу мало насамперед соціальний характер, а не ідеологічний.
Але там, куди проникає «совок», відбувається ідейне спотворення. Тому зараз день, коли ми мали б відзначати становлення жіночого рівноправ’я, перетворився на день квітково-цукеркової істерії та анекдотів про чоловічі муки вибору подарунків.
Сама ідея свята для мене позитивна, але коли це не перетворюється на совковий фарс із «хранітєльніцамі очага». А саме на це через радянський вплив перетворилось свято 8 Березня.
Зараз є думка про перенесення святкування на 25 лютого, день народження української поетеси Лесі Українки. Я проти скасування свята взагалі, але підтримаю ініціативу його перенесення на будь-яку дату, адже українські жінки заслуговують на вшанування.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко