Інспектори рибоохоронного патруля провели профілактичні рейди на водоймах області

2020-12-10_115531

Перший цьогорічний морозець скував водойми кригою, і любителі зимової риболовлі одразу ж подалися по трофеї.

Для профілактики нещасних випадків серед рибалок-любителів державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля провели профілактичні рейди на водоймах області.

Рибоохоронці нагадали рибалкам про заходи безпеки під час перебування на водоймі, про знаряддя, за допомогою якого можна спробувати врятуватись у випадку, якщо провалилися під лід, про прийоми порятунку інших й способи надання першої допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полювання на браконьєрів: рибоохоронний патруль збирає «врожай»

Зокрема наголосили, що не можна перебувати на льоду, якщо його товщина менша ніж 5-7 см. Крига може бути крихкою біля стоку води, поблизу кущів та очерету. Необхідно оминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу, бо під снігом крига завжди тонша. Тонкий лід і там, де швидка течія та б’ють джерела.

Міцність льоду можна перевірити пішнею, яка завжди повинна бути під рукою. Якщо після першого удару палицею на кризі з’явиться вода, треба негайно повернутися назад.

Зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на водоймі. Не слід пробивати поруч багато лунок, не ловити рибу поблизу вимоїн і занадто далеко від берега, не пробивати лунки на переправах. Завжди треба мати при собі міцну мотузку, завдовжки декілька метрів, ніж і вірного товариша, готового прийти на допомогу.

Також учасники рейду вручили громадянам Довідники рибалки і нагадали про правила зимової риболовлі та відповідальність у разі їх порушення.

Наголосили, що в зимовий період дозволяється рибалити зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше як №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, – не більше п’яти на рибалку; на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – не більше десяти на рибалку.

Крім того, за одну добу особі дозволяється виловити та винести з водойм загального користування не більше як 3 кг риби, з водойм, де впроваджене платне рибальство, – не більше ніж 5 кг, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Нагадуємо, що з 1 листопада діє заборона на лов риби на зимувальних ямах.

Сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register