Із 1 липня майбутні водії складатимуть іспити за новими екзаменаційними питаннями з ПДР

pidsumok-pdr (1)

Головний сервісний центр МВС презентував нові екзаменаційні питання зі знань Правил дорожнього руху, за якими з 1 липня складатимуть іспити для отримання посвідчення водія.

Також від сьогодні перевірити свою підготовку до іспиту можна безкоштовно на офіційному сайті ГСЦ МВС (hsc.gov.ua).

Оновлення теоретичної частини іспиту є одним із надважливих кроків впровадження нових стандартів складання іспитів для отримання посвідчень водія. Тепер людина не матиме таких проблем, як невідповідність питання категорії, низька якість зображення на ілюстративних матеріалах до питання, не робитиме помилок у разі наявності двох правильних відповідей, складних або заплутаних формулювань

«У нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги  приділили практичним навичкам, що знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом. Окрім цього, питання згрупували відповідно до категорій посвідчення водія. Таким чином, водіям легкових автомобілів, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов’язані з управлінням автобусами чи вантажівками. Питання тесту зорієнтовані на те, щоб людина, яка вивчила правила дорожнього руху, могла легко відповісти на них. А до кінця 2017 року заплановане впровадження посиленого контролю над процесом складання іспитів – фото- та відеофіксація», – зазначає начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Інших змін теоретична частина іспиту не зазнала: тест триватиме 20 хвилин і складається з 20 питань, що обираються системою рандомно (випадково).

Тож завчити екзаменаційний білет тепер не вдасться. Тест обов’язково містить питання за 4 тематичними категоріями: 10 питань із правил дорожнього руху, 4 питання – з будови та експлуатації транспортних засобів, 4 питання – з основ безпеки руху та 2 питання – з надання першої медичної допомоги.

Над розробкою нових питань працювала експертна група, до складу якої ввійшли представники профільних організацій із підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, фахівці громадських організацій профільного спрямування та співробітники Головного сервісного центру МВС. Загалом було сформовано та опрацьовано більше 2000 питань, що з часом будуть оновлюватися та доповнюватися.

Протягом березня та квітня Головний сервісний центр МВС уперше провів відкрите онлайн-обговорення. Загалом в обговоренні взяли участь 10 706 осіб українців – серед них і викладачі профільних навчальних закладів, і пересічні громадяни. У середньому щодня надходило близько 100 пропозицій. Експертною групою було опрацьовано 3 500 відгуків та внесено 800 поправок до питань із метою усунення двозначності питань або варіантів відповідей.

Із 1 липня громадяни також уперше зможуть відкрито переглядати тести та  перевіряти свої знання на сайті Головного сервісного центру МВС в онлайн-режимі.

А після завершення навчання в закладі з підготовки та перепідготовки водіїв сміливо йти складати іспит до сервісних центрів МВС. Станом на червень 2017 року вартість складання теоретичного та практичного іспитів становить 26 гривень, а бланк посвідчення водія коштує 201 грн. Тож усі працівники сервісних центрів МВС звертають увагу на те, що не треба звертатися до сторонніх осіб, які можуть ввести вас в оману або ошукати при отриманні цієї послуги.

gsc2 гсц-_нструкц___ (1)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register