Лайфхак від поліції: як убезпечити дітей при користуванні соцмережами

unnamed

Поліцейські ювенальної превенції до Дня безпечного Інтернету роз’яснюють дітям та їх батькам основні правила безпечного онлайн-спілкування в мережі.

Вільний доступ до Інтернету та соціальних мереж став поширеним явищем серед різних вікових категорій населення. Люди охоче спілкуються із незнайомцями в Інтернеті, діляться таємницями, приватною інформацією. Але це — ілюзія безпеки, яку створює екран.

– Якщо дорослі усвідомлюють свої дії та відповідальність за них, то діти – більш вразлива категорія. З ними легко встановити довірливі стосунки в онлайн режимі за доволі короткий строк. Спілкуючись в Інтернеті із незнайомими людьми, вони можуть стати жертвами маніпуляцій та злочинів, – пояснює старший інспектор відділу ювенальної превенції Чернігівського відділу поліції Наталія Горох.

За даними Міністерства цифрової трансформації, в Україні кожна третя дитина готова піти на реальну зустріч із людиною, яку вона знає лише онлайн. За статистикою, 18 хвилин — мінімальний час, за який можна змусити дитину зробити інтимні фото.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соцмережі шоковані вчинками чернігівки

Чернігівські поліцейські систематично проводять з дітьми та їх батьками бесіди та роз’яснюють правила безпечного поводження в Інтернеті.

– Дітям ми пояснюємо, що насамперед слід бути дуже обережним з особистою інформацією, – каже Наталія Горох. – Потрібно зберігати в таємниці адресу, номер школи, свої та батьківські номери телефонів, не повідомляти паролі від сторінок у соцмережах навіть друзям чи однокласникам. Окремо ми підкреслюємо, що в жодному випадку не слід надсилати свої фотографії людям, яких ви не знаєте у реальному житті. Наводимо простий приклад: перед тим, як щось викласти в Інтернет, або комусь надіслати, припустіть, що це фото незабаром з’явиться на білборді чи на стінах у школі.

Правоохоронці застерігають: за будь-яким сумнівним профілем в соцмережі може приховуватися злочинець. Для батьків, чиї діти є активними користувачами Інтернету, поліцейські радять:

обговорити, що саме можна поширювати в соцмережах, які є на 100% публічним простором;

разом із дітьми скласти детальний список того, що саме є персональними даними. Обговоріть кожен пункт та важливість збереження його в таємниці;

попередити дітей про небезпеку спілкування з незнайомцями. Співбесідник по той бік монітора може бути не тим, за кого себе видає. Часто злочинці створюють фейкові сторінки, приховують свій вік. Вони роблять так, аби дитина відчула себе особливою, пропонують стати актором чи моделлю, засипаючи компліментами. Втираючись у довіру, злочинці змушують дитину роздягатися на камеру. Після цього можуть шантажувати отриманими знімками.

– У випадку погроз чи шантажу в Інтернеті не слід замовчувати це та виконувати вказівки зловмисників – одразу ж телефонуйте на «102», – зауважує Наталія Горох.

Поліцейські закликають: не дозволяйте принижувати або переслідувати себе або своїх друзів в Інтернеті. Знайте, що ваші права є кому захистити.

inet_bezpeka_2

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register