Майже всі восьмикласники Чернігівщини отримали підручники

Друк підручників для восьмих класів, здійснений за кошти державного бюджету, повністю завершено.

Уже 87,1 % підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають надати книжки школам.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Загалом було надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Із 20 % формуватимуться спеціальні резервні фонди, з яких можна буде добрати підручники в разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.

Майже повністю доставили підручники для 8 класів Сумській – 92,8 %, Херсонській – 91,2 %, Чернігівській – 91,2 %, Харківській – 90,7 % і Чернівецькій – 90,2 %  областям.

У випадку, якщо у вашій школі досі немає підручників для 8 класу, варто звертатися до департаменту/управління освіти і науки вашої обласної держадміністрації – можливо, вони ще не встигли передати підручники школі.

Натомість недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4 і 7 класів. Ця проблема тягнеться з попереднього 2015/16 навчального року. Минулого року підручники для 4 та 7 класів друкували на засадах співфінансування – 50 %  було виділено з державного бюджету, решту 50 % мали додати з місцевих бюджетів. Свою половину підручників – за кошти з державного бюджету – Міністерство освіти і науки надрукувало в повному обсязі і доставило в регіони.

Друк та доставка решти підручників – відповідальність місцевих органів влади. 100 % підручників для дітей свого регіону забезпечила лише Вінницька область. У середньому по Україні місцеві органи влади забезпечили підручниками школярів 4 класу на 71,87 %, учнів 7 класу – на 72,58 %.

При цьому дві області забезпечили дітей підручниками менше, ніж на половину: Дніпропетровська – 45,39 % підручників для 4 класів та 45,49 % – для 7 класів; Львівська –  49 % підручників для 4 класів та 46 % – для 7 класів.

У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися ще й у попередні роки. Якщо підручників все одно не вистачає, школа може звернутися до обласних держадміністрацій, у яких є резервні фонди підручників.

Крім того, якщо резервний фонд обласних держадміністрацій вичерпано, можна звернутись напряму до Інституту модернізації змісту освіти – там також є резервний фонд.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register