Суспільство

«Медовий Фенікс»: історія відновлення бджолиної ферми на Чернігівщині

Для Павла Чемериського з Чернігівської області захоплення бджолярством почалося 6 років тому як справа вихідного дня.

«Хотів забезпечити власну родину високоякісним медом, але з часом охочих скуштувати якісний продукт ставало все більше. З’явився запит на корисні солодощі та ексклюзивні медові подарунки – і так народилися ТМ «БІЛАР» та крафтові медово-горіхові набори», – розповідає Павло.

Разом з дружиною Наталією Чемериською він почав налагоджувати виробництво як сімейну справу. До початку війни подружжя мало амбітні плани, які вже почали втілювати в життя: збільшили кількість бджолосімей до 69 вуликів, придбали виробниче приміщення та почали в ньому ремонтні роботи. Але війна внесла корективи. Внаслідок бойових дій було пошкоджене виробниче приміщення та придбане раніше обладнання, знищено 14 вуликів. Пошкоджено вантажний автомобіль та лафет для перевезення вуликів. Всього навколо виробничого приміщення було 15 залишків снарядів, а будинки по-сусідству зруйновані вщент.

Проте Чемериські не опускали рук. Завдяки підтримці небайдужих людей та спеціального конкурсу, вдалося відновити роботу.

Родина взяла участь в конкурсі для переміщення виробничих потужностей. Таким партнером стало ФГ «Витвірня» у Жмеринському районі Вінницької області.

Створили обслуговуючий кооператив, метою якого є об’єднати пасічників для відстоювання спільних інтересів, зокрема, щодо масштабування виробництва та впровадження нових технологій, обміну досвідом тощо.

Павло з однодумцями зареєстрували кооператив і планують залучати бджолярів Вінниччини до його роботи. Водночас, подружжя Чемериських планує подальшу релокацію виробництва у Вінницьку область, а поки, завдяки консультативній підтримці вдалося відновити виготовлення крафтових медово-горіхових наборів на 60% від довоєнного запланованого обсягу.

Зараз на підприємстві відкрита вакансія пасічника. Готові запропонувати роботу для внутрішньо-переміщеної особи.

Джерело: Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО, ОТГ Інформ-Чернігівщина

Ще статті по темі

Back to top button