Суспільство

Мінцифри передало громадам Чернігівщини комплекти «Старлінк»

Цими днями представники Міністерства цифрової трансформації України перебувають з робочою поїздкою на Чернігівщині. В область привезли комплекти «Старлінк». Першочергово обладнанням для доступу до супутникового інтернету забезпечать ті громади, в яких неможливо швидко відновити відповідні мережі.

Першими такі комплекти отримали одні з найбільш зруйнованих внаслідок бойових дій громад — Киїнська та Киселівська.

У Киїнці відразу ж підключили і перевірили «Старлінк».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надзвичайники розміновують Шестовицю (Відео)

Керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок пояснив, що спеціальних знань для запуску обладнання не потрібно. Для цього використовується мобільний застосунок, де все покроково описано. Цей додаток має встановити лише та людина, яка налаштовує інтернет. Абонентам він не знадобиться. Необхідна умова — постійне (або ж резервне) живлення.

— Відтепер кожен мешканець громади може підключитися та користуватися інтернетом необмежено. Це дасть змогу, в тому числі, й читати новини, як б’ють ворога, як живуть друзі та рідні, — прокоментував директор департаменту з розвитку фіксованого мобільного інтернету Мінцифри Юрій Мацик.

Втім, для Киїнської громади це ще й можливість відновити навчання.

— Минулого тижня майже відновили електропостачання, газ, є проблеми з водою, бо дуже багато пошкоджених мереж. Але ж усім треба працювати. Будемо запускати навчальний процес в дистанційному режимі. До цього такої можливості не було — мобільний інтернет був заслабким, — зазначив голова Киїнської громади Андрій Головач.

Два комплекти обладнання передали і в Киселівську громаду, де у селах чотири школи, яким теж потрібен доступ до швидкісного інтернету.

Для прикордонної Чернігівщини доступ до супутникового інтернету вкрай важливий, вважають представники міністерства. Адже отримання достовірної інформації — питання національної безпеки України.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще статті по темі

Back to top button