Минулого року на Чернігівщині від туберкульозу померли 80 осіб

kYfoVaB2_rak_pluca

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

На Чернігівщині впродовж останніх років окреслилася тенденція до зменшення рівня захворюваності на цю небезпечну хворобу, минулого року він становив 59 осіб у розрахунку на 100 тис. населення (у 2016 р. – 64). За адміністративними даними, у 2017 році зареєстровано 602 нові випадки захворювання, 411 із них були серед чоловіків та 15 – серед дітей у віці до 18 років.

Про це ЧЕline  повідомили у ГУ статистики у Чернігівській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Всесвітній день раку: невтішна статистика

Загалом під наглядом лікувально-профілактичних закладів області перебували 946 хворих з усіма формами активного туберкульозу.

Найпоширенішою формою захворювання залишається активний туберкульоз легенів: такий діагноз минулого року встановлено 549 хворим.

На кінець 2017 р. у вогнищах активного туберкульозу мешкали 1 260 осіб, серед них поряд із хворими, що виділяють мікобактерії туберкульозу, проживали 362 дитини у віці до 18 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сумна статистика Чернігівщини: рак молочної залози

Минулого року від туберкульозу померли 80 осіб, переважна більшість із них (80%) – чоловіки. Проте це майже на чверть (23%) менше, ніж позаторік.

До чинників, які призводять до летального кінця, належать: відмова від стаціонарного лікування, важка супутня патологія, зловживання алкоголем, наркоманія, поширення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. На кінець 2017 р. на диспансерному обліку знаходилися 209 хворих на ВІЛ-асоційований туберкульоз. Упродовж минулого року 34 особи, хворі на активний туберкульоз, померли від СНІДу.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register