Суспільство

Миска води врятує життя: зоозахисниця Чернігова закликає містян допомагати безпритульним тваринам

Спеку, яка є невід’ємною частиною літа, що невпинно наближається, не всі люди переносять легко. Страждають від спекоти і тварини. Особливо для безпритульних собак, котів, а також птахів спекотне літо стає жахливим випробуванням, що навіть може коштувати життя.

Безпритульних собак і котів у Чернігові, на жаль, вистачає. Більше того, за словами зоозахисниці, голови ГО «Крок до тварин» Яни Тулупової, війна додала негативу цьому питанню: відкинула на позиції п’ятирічної давнини стосовно чисельності тварин.

Торік наприкінці лютого та в березні, тобто в найгарячіший для Чернігова період, багато чернігівців продовжували ставитися до своїх чотирилапих, як до членів родини – брали з собою в укриття, ділили з ними наявну їжу. Водночас війна відкрила справжню сутність інших «господарів», які, рятуючи свої життя, без докорів сумління викидали домашніх улюбленців на вулицю, бо для них не знайшлося місця в рятівних автобусах чи автівках. Зрозуміло, що хатнім хвостикам на вулиці – не мед, для багатьох – це вірна смерть. Але є й такі, що зуміли дивом призвичаїтися та поповнили лави безпритульних тварин, у яких попереду випробування спекою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ніжині висадили алею магнолій

«Напоїти бездомних кішок, собак і пташок дуже легко. Для цього підійде навіть звичайна пластикова пляшка, в якій треба відрізати верх. Якщо ж у господарстві знайдеться непотрібна стара мисочка або тарілка – також чудово. І зовсім не важко наливати хоча б раз на день воду в цю пляшку або мисочку. Таким чином ви врятуєте життя десяткам живих істот, які страждають від спраги. Поставити таку мисочку можна біля свого під’їзду, а можна і біля магазину, кафе або бару, щоб інші люди побачили вашу допомогу бездомним тваринам і теж захотіли їм допомогти. Не залишайтеся байдужими до тварин, які страждають від спеки!» – закликає Яна Тулупова.

За її спостереженнями, до широкої війни чернігівці були чуйними, і поблизу кафе, ресторанів, магазинів ставили мисочки з водичкою для тваринок.

«Нині здається, що зараз людям на все байдуже, але побачимо. Просто хочеться нагадати містянам, щоб не залишалися байдужими», – каже Яна.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Ще статті по темі

Back to top button