Суспільство

Музей Батурина отримав культурні цінності від митниці

Київська митниця передала чергову партію культурних цінностей до фондів українських музеїв. Йдеться про предмети археології та монети, вилучені митниками під час спроб незаконного вивезення з України каналами міжнародного поштового зв’язку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платники Чернігівщини сплатили у липні 2,1 млрд гривень податків та 1,3 млрд гривень єдиного внеску

Зокрема, до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (м. Батурин) передано:

17 старовинних монет XVI–XVII століть (переважно півтораки, а також драйпелькери 1624–1635 рр., соліди, акче Кримського ханства);

15 залізних ножів періоду Київської Русі (X–XIII століття).

Нагадаємо, що повернення культурних цінностей у власність держави здійснюється відповідно до рішень суду. Передача таких предметів до державної частини музейного, бібліотечного або архівного фонду України відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button