На Чернігівщині понад тридцять осіб очікують пересадки кісткового мозку

likarnya-e1476562834873_1[1]

В Україні 17 травня цього року прийнято закон про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, це значний крок суспільства щодо розуміння проблеми, адже в Україні щорічно гинуть від 40 до 60 потенційних донорів на мільйон населення, що сумарно становить близько трьох тисяч донорів, які могли б врятувати життя 10 тисячам хворих.

Про це ЧЕline повідомили в Чернігівському обласному онкологічному диспансері.

Наразі тільки в регіональному онкодиспансері пересадки свого кісткового мозку потребують до трьох десятків людей, ще чотири пацієнти потребують мозку донорського.

Вартість пересадки власних стовбурових клітин в Україні коштує від 120 до 220 тисяч гривен. Донорська пересадка кісткового мозку здійснювалась до прийняття закону лише за кордоном. Її ціна –120-300 тисяч доларів США.

Лікарі-гематологи онкодиспансеру вважають: із прийняттям закону про трансплантацію, кожен, хто потребуватиме пересадки органа, зможе зробити необхідну операцію в Україні за рахунок держави та отримати шанс на друге життя.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські онкологи виконали складну операцію

Питання трансплантації кісткового мозку в Чернігівському онкодиспансері розпочали опрацьовувати ще тогоріч. Наразі ж активно взялися за створення Центру пересадки кісткового мозку. У медзакладі вже відремонтували приміщення, розроблено проект придбання системи сучасного кондиціювання. Відтак опрацьовується питання придбання апаратури для відбору та сепарації стовбурових клітин і закупівлі обладнання для замороження й кріоконсервації матеріалу. Загальна вартість проекту становить 30 млн гривень.

Як зазначила завідувач гематологічного відділення Алла Нагорна, поки що йдеться про пересадку пацієнтові власних стовбурових клітин, бо донорського банку кісткового мозку в Україні не існує. Що ж стосується пацієнтів, які потребують донорських стовбурових клітин, то тут може зарадити новий закон про трансплантацію.

− Якщо пацієнтові не пересадити кістковий мозок (свій або ж чужий), пацієнт може загинути внаслідок ускладнень, спричинених високодозовою хіміотерапією, – розповідає про наслідки Алла Нагорна.

За сприятливого збігу обставин це буде вже п’ятий Центр пересадки кісткового мозку в Україні.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register