Суспільство

На Чернігівщині відкрили рух ще двома відбудованими мостами

Відтепер транспорт може їхати по капітально відновленому мосту через річку Білоус на дорозі державного значення М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі. Це один з мостів, що забезпечує транспортний зв’язок Чернігова з Києвом по об’їзній обласного центру. Зокрема, це основній маршрут для руху вантажного транспорту.

Також відкрили рух другим металевим модульним мостом через річку Жовідь на трасі Р-69 Київ — Вишгород — Десна — Чернігів, переданий Чернігівщині від французької гуманітарної місії.

Рік тому, в ніч на 23 березня, ворог скинув авіабомбу на міст через Десну під Черніговом. Це було єдине на той момент автомобільне сполучення з лівим берегом в напрямку Києва. Вибух зруйнував 2 прогони мосту на трасі М-01. Чернігів перетворився на острів.

Після деокупації області автомобільне сполучення Чернігова з Києвом Агентство відновлення забезпечило дорогою Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів за допомогою тимчасових переправ. У грудні Агентство отримало від Франції в якості гуманітарної допомоги 3 металеві модульні мости для встановлення на критично важливих маршрутах, серед яких Р-69.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із понеділка у Чернігові перекривають вулицю Любецьку

Роботи з монтажу 2 мостів на дорозі Р-69 завершили у лютому. На початку березня провели випробування штучних споруд перед введенням в експлуатацію. Сьогодні запрацював другий міст. Третій буде змонтовано незабаром, щойно спаде рівень води на Десні.

Відновлення повноцінного руху мостами на дорозі Р-69 та М-01 у комплексі дозволяє налагодити якісне сполучення між Черніговом та громадами на протилежному боці Десни та між Черніговом та Києвом. Для області, де в результаті російської агресії було зруйновано 27 штучних споруд, це суттєво пришвидшить пасажирські перевезення, збільшить вантажообіг та допоможе повернути нормальне життя жителям Чернігівщини.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: пресслужба САД у Чернігівській області

Ще статті по темі

Back to top button