Суспільство

На Чернігівщині випробували безпілотник

19 грудня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко відвідав базу дислокації Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Військові продемонстрували, як проходить тестування висококласної бойової техніки та іншої продукції й спорядження, що вже знаходяться на озброєнні українських військових.

У ході зустрічі очільника області ознайомили з напрямками роботи дослідного інституту і продемонстрували найновіші моделі безпілотних літаків. Зараз ці апарати набули неабиякого розвитку, а з 2014 року попит на них у збройних сил зріс у кілька разів. Для розвідки і передачі даних про пересування противника і його вогневих точок саме ця техніка є найбільш перспективною.

Представники оборонних підприємств продемонстрували голові ОДА, як в реальних умовах здійснюється випробування дослідних зразків озброєння та військової техніки.

Генеральний директор ПрАТ «Чернігівський радіоприладний завод» Анатолій Свириденко представив зразки сучасних безпілотників, виготовлених на базі підприємства. Зокрема розвідувально-ударний авіаційний комплекс «Сокіл». Він включає два безпілотника – FlyEye та Warmate. Ці два апарати працюють паралельно: один знаходить ворожий об’єкт, інший знищує його. Ударний БпЛА Warmate використовує різні типи бойових зарядів: кумулятивні, осколково-фугасні, термобаричні.

2019_12_19_vyprobuvannia_12

Одеське науково-виробниче підприємство «Спайтек» виробляє, зокрема, безпілотний авіаційний комплекс SPARROW, що призначений для ведення повітряної розвідки і вдень, і вночі.

Київське ТОВ НВП «Атлон Авіа» під час практичного виконання дослідницького польоту прямо з моніторів наземної станції керування продемонструвало роботу безпілотного авіаційного комплексу розвідки та корегування вогню артилерії.

Унікальність установи в тому, що він єдиний в Україні проводить дослідження і випробування озброєння та військової техніки, говорить начальник Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Володимир Башинський.

Установа активно співпрацює з місцевими органами влади в напрямку відновлення оборонно-промислового потенціалу регіону.

Довідково: У 2014 році установа (тоді – Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України, ДНВЦ ЗСУ) була передислокована з анексованої території Автономної Республіки Крим до міста Чернігів. У 2017 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 № 786 ДНВЦ ЗСУ перетворений у Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

Інститут проводить випробування в інтересах усіх видів та родів військ Збройних Сил України, а також інших складових сил оборони (МВС, Державної прикордонної служби, Національно гвардії тощо).

Після передислокації з квітня 2014 року на теренах Чернігівщини фахівцями Інституту проведено понад 600 випробувань озброєння та військової техніки, зокрема: 282 випробування броньованої та автомобільної техніки;  96 випробувань стрілецького озброєння, гранатометів, мінометів, засобів прицілювання; 62 випробування безпілотних авіаційних комплексів; 24 випробування парашутних систем; 163 випробування авіаційної техніки, обладнання та авіаційного озброєння.

Річний обсяг виробленої підприємствами регіону оборонної продукції збільшився у 18 разів, а загальний обсяг за останні 5 років складає майже 800 мільйонів гривень.

За цей період на аеродромі «Півці» проведено понад 60 випробувань безпілотних авіаційних комплексів вітчизняного та закордонного виробництва.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Ще статті по темі

Back to top button