На Чернігівщині вшанували пам’ять вбитого російським агресором Номана Челебіджіхана (Фото)

  • На Чернігівщині вшанували пам’ять вбитого російським агресором Номана Челебіджіхана (Фото)
  • На Чернігівщині вшанували пам’ять вбитого російським агресором Номана Челебіджіхана (Фото)
  • На Чернігівщині вшанували пам’ять вбитого російським агресором Номана Челебіджіхана (Фото)

23 лютого в м. Ічня Чернігівської області біля будівлі залізничного вокзалу проведено меморіальний захід на честь Номана Челебіджіхана (1885 – 23.02.1918), національного героя та духовного лідера кримськотатарського народу, який організувала ГО «Українська ініціатива» за сприяння Ічнянської міської ради та за підтримки Українського інституту національної пам’яті. На фасаді вокзалу три роки тому було встановлено меморіальну дошку на честь цієї видатної постаті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині напередодні нового року вшанували героя Другого Зимового походу армії УНР (Фото)

Учасники заходу — активісти ГО «Українська ініціатива», учасники бойових дій в сучасній російсько-українській війні, волонтери, громадські активісти Ніжина та Ічні, представники Українського інституту національної пам’яті та Ічнянської міської ради вшанували пам’ять національного героя і духовного лідера кримськотатарського народу та поклали квіти до меморіальної дошки на його честь.

«У цей день у 1918-му — 103 роки тому – російські більшовицькі загарбники розстріляли Номана Челебіджіхана в місті Севастополь, а його тіло викинуте в Чорне море. Пам’ятаємо!» — заявив під час невеликого імпровізованого віча-мітингу Юрій КОСЕНКО, голова правління ГО «Українська ініціатива», ініціатор встановлення меморіальної дошки, адже саме на підставі його досліджень відбулася меморіальна подія трирічної давнини.

«Він в 1912 і 1917 роках неодноразово бував проїздом в Ічні. Його зацікавило тюркське походження назви міста, про що він писав у листах своїм соратникам», — нагадав громадський діяч, вкотре пояснюючи обрання саме цього місця для встановлення меморіальної дошки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові вшанували учасників бойових дій на території інших держав (Фото)

«Номану Челебіджіхану подобалися наші ічнянські пиріжки. Це відомо з його листування», — згадав Євген ЗІНИЧ, активіст ГО «Українська ініціатива» та співробітник Ічнянської міської ради.

«За нашими даними, ця меморіальна дошка на честь Номана Челебіджіхана— єдина на території материкової України. У 2020 році вандали знищили поличку для покладання квітів під меморіальним знаком. На цю ганебну подію жорстко реагували Український інститут національної пам’яті, громадськість, ЗМІ. Дякуємо активістам ГО «Українська ініціатива», які не тільки її відновили, а зробили ще кращою. У таких подіях якраз і проявляється момент істини — єдність України, українців і кримських татар, власне всіх громадян нашої держави. Разом ми переможемо!» — наголосив Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті.

Сергій ГОРОБЕЦЬ,

Український інститут національної пам’яті

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register