На Чернігівщині ввели карантин через амброзію полинолисту

korisn-shkdliv-vlastivost-ambrozyi-yiyi-zastosuvannya-v-medicin_331-1

Амброзія полинолиста – причина карантину в 19 районах Чернігівської області.

Розпорядження про запровадження карантинного режиму підписав голова обласної держадміністрації Валерій Куліч.Небезпечну рослину виявили на площі 1379,525 га. Тож, з метою його локалізації та ліквідації було вирішено запровадити карантинний режим на території Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Варвинського, Ічнянського, Козелецького, Корюківського, Куликівського, Менського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Ріпкинського, Сновського, Сосницького, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського районів, міст Прилуки, Новгород-Сіверський, Ніжин та Чернігів.

У межах карантинної зони управлінням фітосанітарної безпеки здійснюються спеціальні заходи, зокрема заборона вивезення з карантинної зони заражених карантинними організмами об’єктів регулювання.

Зазначається також, що здійснення заходів з локалізації та ліквідації вогнищ амброзії полинолистої проводиться за рахунок землевласників і землекористувачів, юридичних і фізичних осіб на закріплених територіях.

Розпорядження набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування в офіційному друкованому виданні.

Як відомо, амброзія полинолиста – один з найбільш небезпечних бур’янів-алергенів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. Вона заселяє сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пасовища, пустирі тощо.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register