Суспільство

На Чернігівщину повернулися лелеки

Андрій Сагайдак, відомий на Чернігівщині та за її межами як засновник Природничого центру «Міжрічинська пуща», повідомив, що бачив на своєму подвір’ї одразу трьох лелек.

Між тим, цього тижня на Чернігівщині стало відчутно прохолодніше. Зокрема, Андрій Сагайдак повідомив, що замерзла вода і навіть випав сніг.

Тож чи вбачається в такій ситуації загроза життю птахів, розпитували пана Андрія.

За його словами, лелеки повернулися не рано. Зазвичай це стається в середині березня. «Фейсбук нагадує, що торік це сталося 14 березня, позаминулого року – 15-го. А в 2022 році в 20-х числах березня прилітали.

Але нині ситуація така, що погода змінилася в бік похолодання. Це, звісно, недобре для лелек. Холоду вони не бояться, як і більшість птахів, натомість через холод неактивними стають жаби, плазуни й комахи, які завмирають, і лелекам нема на що полювати. Тобто трішки складно з кормом.

Але ж синоптики обіцяють поступове потепління, тобто лід розтане. То я думаю, що птахи кілька днів посидять на голодній дієті. Але в цьому немає нічого страшного. Наразі загрози, що лелеки загинуть від голоду, немає.

Я дивлюся, що в нас з’явилися птахи на двох гніздах, ось і ще один далеко ходив. Тож птахи будуть ще прилітати», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Андрій Сагайдак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Із думками про нашу перемогу»: священник із прикордоння Чернігівщини – про святкування Великодня

За його словами, цікаво те, що Чернігівщина хоч і північна область, але лелеки прилетіли раніше, ніж, наприклад, до Полтавщини, яка південніше.

«Вони залітають до нас не з півдня на північ, а трошки так наче із заходу на схід. Тобто спочатку лелеки з’явилися в Польщі, потім інформація пішла, що вони вже на Волині, а потім – у нас, а потім далі якось по Україні ще розлітаються. Наші лелеки зимують на південь від екватора, аж у Південній Африці, за Сахарою.

Тому вони й рано вилітають сюди. І так само рано потім полетять назад зимувати. Зазвичай щороку вони в середині серпня вже відлітають. І щороку люди вважають, що це вони рано відлетіли, бо ще тепло, ще справжнє літо. А їм просто далеко летіти. Тому вони дуже завчасно це роблять. Журавлі, наприклад, пізно від нас летять – десь у жовтні. І журавлі прилітають набагато раніше – на початку березня чи навіть наприкінці лютого, бо журавлі живляться більше рослинною їжею. Журавлі можуть зерно на полях збирати, ягоди журавлини можуть їсти. Натомість лелекам потрібні тваринні корми», – розповів Андрій Сагайдак.

Ірина Осташко

Фото – Андрій Сагайдак

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button