На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/s07684078-e1590649133452.jpg)
На Валу, неподалік від гарматної алеї, цього року розцвіло кілька молодих дерев. Здалеку стовбури та гілочки рослин вони мовби світяться на сонці, бо саме на них розпустилися квіти церциса, їх пелюстки забарвлені в рожево-фіолетовий колір.
Квіти мають ніжний аромат і приваблюють різноманітних комах, зокрема, бджіл. Тож церцис відноситься до цінних рослин-медоносів.
Церцис європейський або багряник європейський – досить рідкісне дерево для України. А тут воно ще й розцвіло на півночі – в Чернігові.
Це дерево розвивається повільно — за 5 років виростає лише до 1-1,5 метрів, але його максимальна висота досягає 18 метрів. Багаторічна рослина росте зазвичай 50-70 років.
Цей вид рослин належить до родини бобових. Коли дерево відцвітає, то на ньому поступово формується безліч стручків, які дозрівають наприкінці серпня-вересня. І осінню церцис стає не менш красивішим, ніж весною: його серцевидні листя стають золотисто-жовтими.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Підготував Сергій Черняков