Суспільство

На чернігівському Валу з’явився новий МАФ

Під час засідання міськвиконкому 21 січня секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, який його проводив, дав відповідним службам доручення щодо МАФів на Валу – у зв’язку з тим, що днями там зросла їх кількість. Про появу на туристичній «гарматній алеї» додаткового кіоску деякі чернігівці з обуренням пишуть у соцмережах, а журналісти за коментарем зверталися в тому числі й до міської ради.

 З приводу кіосків на Валу, які змінили свій зовнішній вигляд: по суті, якщо взяти юридичну площину, вони незаконні. Вони стоять на земельній ділянці державного заповідника «Чернігів стародавній» і це не земля міста. Але все одно: навіть для таких МАФів паспорт прив’язки, фасад мають бути погоджені з управлінням архітектури, — проінформував секретар міської ради.

Він нагадав, що міська влада дуже прискіпливо ставиться до всіх питань щодо МАФів по всьому місту. За останні 5 років у Чернігові 200 або й більше цих об’єктів демонтували, перемістили або змінили їх зовнішній вигляд на більш прийнятний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ніжині почали демонтувати новорічну ялинку (Фото)

— Вал – обличчя і серце Чернігова, тому я прошу перевірити цю інформацію. Нам конфлікти не потрібні, але муніципальній варті чи управлінню архітектури необхідно звернутися до заповідника, щоби привести ці об’єкти у відповідність хоча б до законодавства і здорового глузду. Прошу протягом тижня це питання вивчити і, можливо, на одній з нарад у вівторок доповісти міському голові про стан справ, — доручив Олександр Ломако.

Як додатково уточнив керівник міського управління архітектури та містобудування Сергій Калюжний, паспортів прив’язок на ці кіоски управлінням не надавалося. Хоча така законодавча вимога є.

Окремі члени виконкому також висловилися про те, що проти розростання торгівлі на Валу мають діяти якісь запобіжники.

— Ми як місто зацікавлені в тому, щоб там був якийсь продаж сувенірів, води і морозива, того що необхідно — але мінімальний.  Тому й потрібно це ввести у правове русло. Вал — дійсно перлина Чернігова, про неї треба дбати. Те що відбувається там з МАФами – як вони виглядають і де вони встановлені – мені особисто не подобається, — прокоментував секретар міської ради.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Прес-служба Чернігівської міської ради

Ще статті по темі

Back to top button