Недитячі баталії: «зона турбулентності» станції юних техніків у Сновську
Окрім опановування шкільної науки, діти повинні всебічно розвиватися. І тут у пригоді стають різні дитячі станції, палаци та центри з купою різних гуртків і секцій. Але якщо ці заклади державні, вони потребують бюджетного фінансування, з чим завжди було скрутно, особливо в нинішній час, коли в країні триває війна і надходження до всіх бюджетів катастрофічно скоротилися. Тож дедалі частіше в нашу буденність входять такі поняття, як оптимізація, реорганізація й об’єднання.
Така доля очікує і на Сновську станцію юних техніків, у якій займаються діти за 15 різними гуртковими напрямами. Це початково-технічне моделювання, картинг, конструювання повітряних зміїв, авіамоделювання, радіоелектронне конструювання, фітодизайн, тістопластика, оригамі та інші. Загалом набирали 28 груп, це більше як 400 вихованців. Так було донедавна, але нині на горизонті – об’єднання.
«Усе це закрутилося 25 квітня, одразу після Великодня. Але тоді наше питання на сесії Сновської міськради зняли з розгляду, на наступній сесії погляди депутатів розділилися і рішення не було ухвалене. Тому поки що залишилось усе, як є. Але одразу після цього розпочалися перевірки нашого закладу управлінням освіти. Мовляв, дотиснемо вас до кінця й об’єднаємо. 30 травня ми провели збори колективу та вирішили погодитися на об’єднання, але з нашими пропозиціями. Та як їх врахують – хтозна», – у коментарі для ЧЕline зазначив Микола Коршун, директор Сновської станції юних техніків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігів завдяки фінансовій допомозі від міста-побратима Меммінгена придбає машину для прибирання
За його словами, нині в очолюваному ним закладі працюють 14 осіб. Із них восьмеро – педагогічний персонал: директор, заступник і керівники гуртків, а шестеро – обслуговуючий.
«Із усіх у нас на станції працюють три чоловіки пенсійного віку, зокрема я – директор. Я за посаду не тримаюся й оголосив, що 25 серпня йду на заслужений відпочинок. До речі, на цій посаді відпрацював 13 років, якраз 25 серпня виповниться. Керівник гуртка фітодизайну теж йде на пенсію, як і робітник із обслуговування та комплексного ремонту. Тож із 14 осіб 11 обіцяють працевлаштувати. Але чомусь мені в їхні задуми не віриться, що всіх працевлаштують.
Казали, що керівників гуртків візьмуть, якщо на 15 вересня вони наберуть дітей у свої групи. А тепер же хтозна, чи війна закінчиться, чи сядуть діти за парти. Раніше керівники гуртків із 1 по 14 вересня ходили по школах і запрошували дітей до гуртків. А чи буде це можливо нині?» – розмірковує директор.
Тож доля Сновської станції юних техніків – закладу, який став рідним не для одного покоління жителів Сновщини, вирішиться на найближчій сесії міської ради. Аби тільки від майбутніх пертурбацій не постраждали діти, а досвідчені педагоги й інші працівники станції не залишилися без роботи та засобів до існування.
Ірина Осташко