Суспільство

Незабаром пенсії на Чернігівщині будуть більшими

Ось-ось, з 1 грудня як на Чернігівщині, так і по всій Україні відбудеться зростання по значній кількості соціальних виплат, включаючи і пенсії.

Так за інформацією головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, зростання пов’язане з ростом прожиткового мінімуму.

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” з 1 грудня підвищуються розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення. Зокрема, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшується із 1712,00 до 1769,00 грн.

Це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсії за віком, мінімальних пенсійних виплат, надбавок і підвищень до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. З 1 грудня мінімальна пенсійна виплата не може бути нижчою за 1769,00 грн.

Зростає мінімальний розмір пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, пенсії військовослужбовцям та членам їх сімей, пенсії по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС та щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Е-Пенсія: чернігівські пенсіонери отримають пенсію в «один дотик»

Також зростають:

  • доплата за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
  • пенсії за особливі заслуги;
  • надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
  • підвищення учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, членам сімей ветеранів війни, щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
  • підвищення жертвам нацистських переслідувань і членам їх сімей;
  • доплата шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.12.2020 — 2189,00 грн. (був 2118,00 грн.) буде проведено перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів”, розмір надбавки складе — 218,90 грн. (був 211,80 грн.).

Перерахують пенсії і тим, хто отримує максимальний розмір пенсії. З грудня 2020 року вони отримуватимуть 1769,0 грн. (до грудня отримували 1712,0 грн.).

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button