Особливості життя нинішніх чернігівських студентів та випробування ковідом і повномасштабним вторгненням
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/400093791_1071939260918865_1933279051154342990_n-e1700231968391-718x470.jpg)
Вважається, що студентські роки – особливий період у житті. Бо в цей час відбувається дорослішання, здобуваються нові знання, враження, знайомства, друзі. А також це час нових викликів і можливостей.
Між тим, навчання нинішнього покоління студентства кардинально відрізняється від того, як це відбувалося раніше, адже живемо в надскладний час випробувань. Про це й не тільки – в Міжнародний день студента поспілкувалися з представником прогресивної молоді Максимом Страдомським із Городні. До речі, він навчається на четвертому курсі Національного університету «Чернігівська політехніка», кафедра «Фінанси, банківська справа та страхування».
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/387322777_859300432359548_6244922926393721991_n.jpg)
Максиме, чи свідомо свого часу підійшов до вибору майбутньої професії?
Свідомо. Моя мама – бухгалтер за освітою і працює за фахом. І мені цей професійний напрям до вподоби. Я сам ухвалював рішення щодо майбутньої професії. Щоправда, вагався між юридичною освітою й економічною. За балами ЗНО я пройшов на обидві спеціальності, але вибрав навчатися на фінансах.
На ваші роки навчання у виші припала і пандемія ковіду, і повномасштабне вторгнення, то яким є ваше студентське життя, як навчальний процес відбувається?
Ще в школі в 5-му класі ми перейшли на нову програму. І нам казали, що ми – першопрохідці всієї нової освітньої програми життя. І от якось воно так і надалі відбувається, що на першому курсі почався ковід, перша половина другого курсу – також ковід. А потім – повномасштабне вторгнення. Навчання відбувалося дистанційно. І нині також дистанційно навчаємося. Бо війна триває і питання безпеки – понад усе. Хоча нині нам можна було вибирати форму навчання, але група ухвалила спільне рішення, що будемо онлайн.
З одного боку, воно ніби й легше, що перебуваєш вдома, не відволікаєшся на дорогу й інші подібні речі. Але офлайн-навчання все одно більш якісне, ніж онлайн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пішли у ліс по гриби і заблукали: поліцейські Чернігівщини розшукали двох жінок
Чи подружилася ваша група? Як спілкуєтеся, якщо весь час на відстані?
На якийсь час ми виходили на офлайн-навчання, коли був ковід. І активно спілкувалися. У нас встигли скластися дружні стосунки. І на свята, наприклад Жіночий день, дівчатам подарунки даруємо, інші свята відзначаємо, спілкуємося. Взагалі студенти в нашій групі – з усієї області.
Про що мріється нині, яких висот хочеться досягти?
Хочеться закінчити четвертий курс, бо залишилося трішки до ступеня бакалавра. І щоб зі здобуттям цього ступеня закінчилися випробування. Щоб нарешті настали Перемога і спокій. Можливо, що ці речі й не пов’язані, але дуже хочеться, щоб усе саме так і склалося.
Надалі я хочу йти працювати за фахом.
Наскільки знаю, вам цікава також громадська діяльність?
Я – голова Городнянської міської молодіжної громадської організації НЗУМ. Був головою молодіжної ради. І нині ми проходимо різне навчання, пишемо проєкти, які стосуються відновлення громад, залучення молоді до прийняття рішень у громаді та соціальної згуртованості населення. Щоб самі жителі долучалися до суспільного життя. Щоб відчували хоча б маленьку свою відповідальність за те, що в громаді відбувається. Цей процес відбувається дуже важко, але дуже хочеться, щоб кожен хоча б якусь маленьку часточку своєї праці доклав.
Як давно ви займаєтеся громадською діяльністю?
Із 14 років. У школі в нас було учнівське самоврядування. І я був у його складі. Вчитель історії та правознавства Володимир Федорович, який, до речі, нині в ЗСУ, сказав мені, що формується громадська рада, то запропонував спробувати себе в цій діяльності, сказав, що маю хист. І я пішов на установчі збори. Тоді, до речі, приїжджали представники Корюківської молодіжної ради та розповідали, як у них усе працює. Бо в них молодіжна рада створена у 2016 році, а у нас – у 2018-му. І мені це все сподобалося. І почали просувати ідеї, які мені як молодій людині були цікаві. У 18 років я став помічником депутата Чернігівської обласної ради Олени Яцкової. Тобто від молодіжної ради перейшов до громадсько-політичної діяльності.
Які ваші успіхи в навчанні?
Не скажу, що відмінник. Бо онлайн-навчання своє дає. Мої результати – десь вищі за середні.
Хлопцям, дівчатам, одногрупникам що до свята побажаєте?
Щоб моменти студентського навчання, навіть навчання онлайн, запам’яталися. І звісно, щоб настала наша Перемога, і ми вже як майбутні професіонали відбудовували нашу країну та робили її тільки кращою.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Спілкувалась Ірина Осташко
Фото – Максим Страдомський