Про особливості роботи Управління ДМС у Чернігівській області в умовах безвізового режиму з Євросоюзом

Уже всі знають, що Європарламент проголосував за внесення України до переліку країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. За відповідне рішення проголосувала більшість євродепутатів.

Щоправда, 26 квітня рішення депутатів мають ще затвердити посли країн ЄС. Тож, сподіваємось, так і буде.

Коли Євросоюз таки спростить в’їзд для українців, то без візи можна буде відвідати практично будь-яку країну ЄС, окрім Великої Британії й Ірландії, які є членами Євросоюзу, але не входять до складу Шенгенської зони.

Без «штампу» в паспорті можна буде відвідати інші країни, які до цієї зони входять: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію, Швецію.

Однак тим, хто захоче потрапити до Європи без візи, треба пам’ятати про обмеження, які накладають європейці на спрощену систему перетину кордону ЄС для українців.

По-перше, без візи до Євросоюзу можна потрапити тільки з біометричним паспортом.

По-друге, віза не потрібна виключно при короткострокових поїздках – до 90 днів. Якщо ви пробудете довше, то вам узагалі можуть заборонити в’їзд на територію ЄС.

По-третє, «безвізова» поїздка унеможливлює працевлаштування в Європі. Якщо ви хочете поїхати до ЄС, щоб знайти роботу, отримати візу все-таки доведеться.

По-четверте, ви можете їхати на навчання до Євросоюзу без візи, якщо навчання триває не більше 90 днів. Інакше знову ж таки потрібна віза.

Які потрібні документи

Теоретично, щоб потрапити до ЄС без візи, вам може вистачити лише біометричного паспорта. Але на практиці на митниці у вас мають право попросити документи, які підтверджують вашу платоспроможність та належні умови перебування. Також вас можуть запитати про мету поїздки, яку ви повинні підтвердити документально.

Іншими словами, вам треба мати при собі всі ті самі документи, які ви зазвичай збираєте при оформленні візи. Різниця лише в тому, що вам не треба буде платити візовий збір і витрачати час на отримання візи.

ЧЕline вирішив поцікавитися в Управління ДМС у Чернігівській області чи, бува, не додалося роботи через довгоочікуваний безвіз.

«Працюємо, як і працювали. Закордонний паспорт тепер можна оформити в кожному районі області, причому як терміново, так і упродовж звичайного терміну. На день на Чернігівщині оформляємо по 200-250 паспортів. Хоча раніше, скажімо, три роки тому, ще до запровадження біометричних документів, і до 150 не дотягували. Натомість нині  – багато охочих, бо студенти їдуть навчатися до Польщі, а дорослі прямують туди працювати.

Збільшилась кількість дітей, яких треба документувати біометричним паспортом. Бо наразі без цього документа дітей не впустять навіть до Білорусі», – сказала прес-секретар служби Альона Шевченко.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register