Про життя сільських жінок Чернігівської області у цифрах

selo

Щороку 15 жовтня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день сільських жінок. В Україні кожна третя представниця слабкої статі проживає в сільській місцевості.

Серед сільських жителів Чернігівщини, як і в решті регіонів країни, більше половини (55%, або 192 тис.) становлять жінки, з них 14% – у віці до 18 років, 18% –від 18 до 35 років, 29% – від 35 до 60 років і 39% – 60 років і старші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Парафіївській громаді пройшов велопробіг “Жінки проти насильства”

На 1000 сільських жінок припадає 831 чоловік. При цьому жінки на 8 років старші за чоловіків. Їхній середній вік – 50 років (в Україні – 44 роки). Наймолодші сільські жінки проживають у Корюківському районі (середній вік –  45 років), найстарші – у Ріпкинському (53 роки).

Торік у сільській місцевості зареєстровано 1249 шлюбів (кожен четвертий від загальної кількості в області). Середній вік нареченої становив 29 років. У більшості випадків її обранцем був чоловік, старший за неї. Майже 29% наречених уже не вперше стали на весільний рушник.

У 2018 році в сільській місцевості народилися 2235 малюків (1127 хлопчиків і 1108 дівчаток). Кожне третє немовля з’явилося на світ у матерів, які не перебували в зареєстрованому шлюбі. Майже половина жінок народила первістків, кожна третя стала мамою вдруге. П’ять породілей народили десяту й більше за рахунком дитину. Середній вік матері на час народження першої дитини становив 24 роки.

Середня очікувана тривалість життя при народженні сільської жінки становить 75 років, що на 13 років більше, ніж вік чоловіка.

Головне управління статистики у Чернігівській області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register