Проект «Без мешканців не вдасться» завершився

Проект «Без мешканців не вдасться», присвячений впровадженню практики громадських консультацій в об’єднаних територіальних громадах, учасниками якого були громади з Чернігівщини – Деснянська, Вертіївська та Кіптівська, – завершився.

Підсумки проекту минулого тижня його учасники підбили на завершальному семінарі в Ірпені.

Представники громад, а разом із чернігівцями до проекту долучилися громади із Полтавської, Черкаської і Херсонської областей, поділилися власним досвідом проведення перших консультацій у формі анкетування, громадських слухань тощо. Загалом, у громадах позитивно оцінили проект, а серед його результатів назвали налагодження більш тісного співробітництва влади та місцевих жителів, зростання довіри до органів місцевого самоврядування.

За словами заступника директора Фундації ПАУСІ в Україні Костянтина Плоского, цей проект започаткував громадські консультації в об’єднаних громадах і напрацював певний досвід, що буде поширений серед інших громад, адже за результатами проекту готується онлайн-підручник із практичними рекомендаціями організації громадських консультацій. Крім того, пропонується ще кільком громадам продовжити співпрацю з Фундацією щодо створення так званого фонду солтиса, що поширений у гмінах Польщі.

«Це кошти, що витрачаються на проекти, запропоновані мешканцями, – своєрідна форма бюджету участі, тільки на рівні сіл», – пояснив К. Плоский.

Він наголосив, що в Україні дедалі більше міст впроваджують бюджет участі, тож у невеликих містах і селах цей досвід також буде корисним.

Довідка: Проект «Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об’єднаних громад» реалізувався Фондом «Школа лідерів» (Варшава) та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ і співфінансувався із коштів Польсько-канадської програми підтримки демократії в рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща і Уряду Канади.

Інформація надана Фундацією ПАУСІ

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register