Суспільство

Проекти ОТГ мають бути узгодженні зі стратегією розвитку області

Цьогоріч 1,5 мільярда гривень субвенції з державного бюджету спрямують на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Для 16 діючих ОТГ Чернігівщини передбачено майже 85 мільйонів. Кошти розподіляються пропорційно до площі та кількості сільського населення. Однак, кожна громада має добре обдумати, на що витрачатиме гроші.

Сьогодні заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе провів онлайн-нараду з керівниками громад та представниками облдержадміністрацій щодо формування переліку проектів, які потребують фінансування держави. В обговоренні взяла участь і Чернігівщина.

Заступник Міністра зазначив, що пріоритет у відборі проектів належатиме ініціативам розвитку центрів безпеки та надання адміністративних послуг, медичних установ, покращенню освітнього простору.

«Ми готові надати зразки успішних проектів за цими напрямами, аби ви спробували їх реалізувати у себе. Зауважу, що частіше громади беруться пристосовувати існуючі приміщення під нові потреби, однак у більшості випадків побудувати нове — дешевше і доцільніше з точки зору подальшої експлуатації», — акцентує Лев Парцхаладзе.

Урядовець наголосив, що усі ініціативи громад мають бути узгодженні із стратегією розвитку регіону: «ОТГ є частиною району та області. Саме тому планування діяльності має здійснюватися спільно».

Як повідомив перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич, до ОДА надійшло 96 заявок від громад, проте значна частина пропозицій не відповідає вимогам, частину — потрібно доопрацювати.

«Уважно вивчайте умови написання проектів, прораховуйте їх рентабельність. Наразі варто підходити до питання комплексно: якщо мова йде про енергоефективність, то це не лише заміна вікон, а й утеплення стін, зміна системи опалення тощо. Звертайтеся за допомогою до фахівців облдержадміністрації. Адже важлива не кількість ініціатив, а їх якість, перспективність,» — порадив перший заступник голови ОДА.

Поставити запитання фахівцям Мінрегіону мали змогу і представники громад. Здебільшого їх цікавили особливості передачі комунального майна, що перебуває в управлінні районних рад, на баланс громад, співфінансування ремонту доріг та виготовлення містобудівної документації.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

 

Ще статті по темі

Back to top button