Суспільство

Регіональні лікарні на 100 % забезпечені вакцинами проти сказу – МОЗ

Станом на 8 серпня в усі регіони України поставлено вакцини, що використовуються для проведення щеплень дітям згідно з календарем профілактичних щеплень.

Про це ЧEline повідомили в прес-службі Міністерства  охорони здоров’я України.

Ситуацію із закупівлі вакцин і сироватки 9 серпня обговорили в МОЗ під час селекторної нарада керівництва відомства із начальниками та відповідальними особами структурних підрозділів із питань охорони здоров’я держадміністрацій усіх областей.

Регіональні лікарні отримали:

— вакцину проти гепатиту В – 350 000 доз (20 % від запланованого);

— комбіновану вакцину для профілактики кашлюку (ацелюлярну), дифтерії, правцю, поліомієліту (інактивовану), гемофільну інфекцію типу b («ПЕНТАКСИМ») – 414 700 доз (48 % від запланованого);

— вакцину для профілактики кору, паротиту, краснухи – 277 000 доз (22 % від запланованого);

— вакцину для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентну) – 174 400 доз (33,5 % від запланованого, але з урахуванням поставки другої частини – 100 %);

— вакцину проти сказу – 91 390 доз (100 % від запланованого).

28 липня в Україну надійшла друга партія вакцини для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) в кількості 345 550 доз, а 5 серпня 2016 року поставлена вакцина для профілактики дифтерії, правцю в дорослих (АДП-М) – 1 599 600 доз. Упродовж наступного тижня ці вакцини планується поставити в усі регіони України.

«На сьогодні в регіонах доступні вакцини для проведення щеплень дітям першого року життя згідно з Календарем щеплень, тобто препарати, з чого повинна починатися вакцинація», — зазначив Сергій Платов, заступник начальника управління – начальник відділу програм і проектів управління громадського здоров’я.

Найближчим часом планується поставка в Україну оральної, бівалентної вакцини проти поліомієліту в кількості 2 755 000 доз і цільноклітинної вакцини проти кашлюку, дифтерії, правцю – 1 770 000 доз.

Крім того, нині вирішується питання щодо можливості ввезення на територію України вакцини для профілактики туберкульозу в кількості 2,5 млн доз.

Ще статті по темі

Back to top button