Суспільство

Рибоохоронний патруль просить повідомляти про імовірний замор риби

З приходом морозів на водоймах Чернігівщини  утворився льодовий покрив, що перекриває доступ кисню до води з повітря, а це створює передумови для зимової задухи риб. Від нестачі кисню риба виснажується, а потім гине.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб заощаджувати на м’ясі, чернігівські рибалки «полюють» на тонкій кризі

Спеціалістами відділу іхтіології тарегулювання рибальства Чернігівського рибоохоронного патруля постійно проводиться моніторинг вмісту розчинного кисню у воді. Вимірювання кисню проводиться за допомогою спеціального пристрою – оксиметру. Даний прилад дає змогу одночасно вимірювати концентрацію розчиненого кисню й температуру води.

Кількість розчиненого кисню у воді повинна бути не менше 4 мг/л в будь-який період року, а у водоймі рибогосподарського призначення влітку не нижче 6 мг/л, взимку — не нижче 4 мг/л. На даний момент вміст кисню у водоймах області знаходиться в межах норми. Проте ситуація потребує постійного контролю.

Тому, Чернігівський рибоохоронний патруль звертається до громадян, яким небайдуже збереження рибних запасів наших водойм, якщо ви стали свідком імовірного замору риби, просимо невідкладно повідомляти на телефон «гарячої» лінії» Чернігівського рибоохоронного патруля 0991121344 та (0462) 937557 (цілодобово).

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Ще статті по темі

Back to top button