Суспільство

Селяни Чернігівщини не хочуть продавати картоплю по 10 гривень за кілограм

На початку вересня ми розповідали, що в селах Чернігівщини в людей купували картоплю переважно по 8-10 гривень за кілограм, що суттєво дорожче, ніж у попередні роки. Але як для нинішнього року – замало. Бо багато господарів нарікають, що цьогоріч крохмалиста не вродила: дрібна і, відповідно, врожай гірший, ніж торік.

Тож жартома людей, які цьогоріч зібрали хороші врожаї, називають картопляними олігархами. Бо на чернігівських базарах за кілограм картоплі правлять ціну від 20 до 30 гривень. Але ж це на базарі. Зрозуміло, що за таку ціну в людей у селах ніхто картоплю не купує. Але й те, що люди не хочуть уже продавати бульбу ні по 10, ні, там паче, по 8 гривень за кілограм – теж факт.

У селищі Березна живуть дуже працьовиті та заповзятливі люди, картоплю традиційно саджають найраніше, тож і врожай збирають мало не найпершими на Чернігівщині. Також у селищі традиційно стоять вантажівки покупців, які закуповують у людей картоплю.

«Кажуть люди, тобто березнянці, що картоплю вже приймають по 20 грн. Особисто бачила, що в центрі селища стоїть не одне авто, що приймає картоплю.

Ми якось примудрилися свої лишки картоплі продати аж! по 10 грн/кг. Як продали, так і продали, нехай люди смакують екочисту картоплю, бо наступного року садитимемо геть мало», – розповіла Марія Шевченко з селища Березна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приблизно пів тисячі голів різних тваринок і площа 380 гектарів: екопарку Dereville, що на Чернігівщині, – вже 15 років

Дійсно, пенсіонерам із року в рік поратися на землі дедалі важче, тож зменшують площу городу, яку обробляють. До того ж, що далі, то важче стає продати надлишки вирощеної продукції.

Тому багато людей саджають городи тільки суто для своїх потреб.

«Викопали 30 відер картоплі, з них 14 – на харчі, два відра завезли знайомим. Залишили 5 відер посадкової. Решту, дрібну, віддали сусідам… Врожай начебто вийшов непоганий.

Щодо продажу картоплі з односельцями не спілкувався. На кутку в нас ще ніхто картоплю не продавав…», – розповів Сергій Павленко з села Дягова.

Зібрали картопляні врожаї і в інших селах нашого краю, зокрема в селі Москалі.

«Урожайність картоплі середня. Є в когось і добра, але багато сухої гнилі або парші. Міняйл допоки ще не бачив. Для себе вистачить, продажем не займаємося, тож ціни не знаю», – пояснив Юрій Дахно з села Москалі.

Ірина Осташко

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button