Слабоалкогольні напої – якими вони бувають?
Слабоалкогольними напоями в широкому сенсі вважаються всі алкогольні напої з об’ємним вмістом етилового спирту від 2,8 до 9,5 відсотків. Сюда відноситься пиво, брага, медові напої, слабоалкогольні коктейлі і інші.
Пиво
Пиво – це слабоалкогольний напій, що виготовляється з ячменю. Характерні ознаки: приємна гіркота, аромат хмелю і здатність утворювати піну. Пиво тонізує, а також допомагає їжі краще засвоюватися, якщо його споживати в міру.
В склад пива входять:
- Вуглеводи.
- Білки.
- Органічні кислоти.
- Зольні речовини.
- Гіркі хмелеві кислоти і смоли.
В якості сировини для цього напою використовується ячмінний солод. Його характерна особливість в тому, що зерно частково проросло. І саме таке воно йде на виробництво.
Для виробництва пива також може використовуватися рис, кукурудза, соя, цукор, глюкоза і інші речовини для того, щоб збільшити екстрактивність пива і надати йому особливий смак.
Пиво ділиться на такі види:
- Світле. В них чітко виражений смак і аромат хмелю.
- Темне. Смакова гама більше солодова.
- Спеціальне.
Брага
Це слабоалкогольний напій з вмістом етилового спирту від 1,5 до 3%. На смак схожа на пиво і квас в залежності від способу виробництва. Рідко використовується для споживання у чистому вигляді, адже є сировиною для інших алкогольних напоїв (в тому числі, і міцних).
Медові напої
Це категорія слабоалкогольних напоїв, яка отримується шляхом зброджування сусла, яке виготовляють із меду, цукру, води з додаванням хмелю і дріжджів. Сусло охолоджуються для того, щоб дріжджі осіли, після чого впродовж 50-70 діб відбувається доброджування сусла.
Колір медових напоїв – жовтий або світло-жовтий. Смак або чисто медовий, або медово-хмелевий. Характерного смаку додає вуглекислий газ, який виділяється в процесі бродіння сусла.
Максимальна міцність – 6% від об’єму. Максимальна температура зберігання – 25 градусів. Необхідно не допускати потрапляння прямих сонячних променів.
Ця категорія слабоалкогольних напоїв відома ще з давньоруських часів. Тільки раніше вони виготовлялись без додавання чистого цукру, оскільки його навчилися добувати лише в середині дев’ятнадцятого століття. Сировиною для виготовлення слабоалкогольних напоїв у ті часи були різноманітні продукти, що мали вуглеводи у складі. І мед – типовий приклад.
Слабоалкогольні коктейлі
Останнім часом ця категорія напоїв почала набирати настільки велику популярність, що саме вони і стали асоціюватися з поняттям «слабоалкогольний напій». Такі коктейлі різні по складу і способу виготовлення. Це можуть бути як класичні продукти, які виготовляються із алкогольних напоїв різної міцності, води, солодких вод, так і чисто синтетичні напої.
Останні мало чим відрізняються від звичайних безалкогольних газованих напоїв, лимонадів по своїй технології за тим лише виключенням, що туди додається етиловий спирт.
Будь-які види слабоалкогольних напоїв можна купити в цьому інтернет-магазині: https://morepiva.ua/ua/kyiv/inshi_napoyi/slaboalkoholni-napoyi/.