Сьогодні бабак сповістить чернігівцям, коли прийде весна

babak-500x280[1]

Сьогодні, 2 лютого, у світі відзначають так званий День бабака. Це традиційне американське свято, започатковане приблизно у 1841 році, що поступово вийшло за межі штату Пенсільванія, поширившись не тільки по інших штатах США та Канаді, але й далеко за межами Америки.

Щороку цього дня рано-вранці в містечку Панксатоні, в горах штату Пенсільванія, з нірки випускають бабака на ім’я Філ, який, згідно з легендою, повинен передбачити строки початку весни. Затамувавши подих, усі присутні спостерігають за поведінкою бабака. Якщо він бачить свою тінь, то лізе спати назад до нори – отже, буде ще кілька морозних тижнів.

Але якщо день похмурий, бабак не бачить тіні і не повертається до нори – варто чекати на ранню весну. Щороку до Панксатона приїздять тисячі туристів з усього світу.

Віднедавна День бабака відзначають і в Україні, хоча традиції передбачати погоду за поведінкою тварин чи птахів надзвичайно давні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні прогнозують стрімке скорочення населення

Зараз в Україні «дієвими» є два бабаки-«метеорологи» – слобожанський Тимко (живе на біостанції Харківського національного університету ім. В. Каразіна в с. Гайдари, Харківщина) і галицький Мишко (живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі ).

І хоча прогнози всіх бабаків зазвичай далекі від істини, головне тут саме дійство, шоу: витягування звірятка з нірки, поведінка сонної приголомшеної тваринки під прицілом фото- і телекамер.

Джерело: «Главком»

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register