Сонячне світло vs добавки: чи можна отримати достатньо вітаміну D природним шляхом?

Користь вітаміну D3 для організму людини складно переоцінити, оскільки речовина бере участь у низці фізіологічних і біохімічних процесів. Його часто називають «вітаміном сонця», оскільки він здатний синтезуватися в клітинах шкіри під впливом прямих сонячних променів. Однак чи достатньо однієї прогулянки просто неба, щоб отримати добову дозу компонента, важливого для підтримки здоров’я і краси чи все ж таки варто додати вітамін у вигляді якісної добавки, наприклад https://perlahelsa.ua/category/vitamin-d3?
Користь вітаміну D для організму: чи так необхідний «сонячний» вітамін?
Сьогодні лікарі б’ють на сполох: понад 90% населення України відчувають дефіцит вітаміну D, що призводить до різних захворювань, суб’єктивного погіршення самопочуття і якості життя загалом. Сьогодні лікарі б’ють на сполох: понад 90% населення України відчувають дефіцит вітаміну D, що призводить до різних захворювань, суб’єктивного погіршення самопочуття і якості життя загалом. Для дітей вітамін D має особливу цінність, оскільки бере участь у формуванні імунітету та стимуляції росту клітин, але важливо обирати добавки з якісної сировини, наприклад дитячий вітамін Д3 від Perla Helsa https://perlahelsa.ua/vitamin-d3-kids.
До основних властивостей речовини належать:
- запобігання втраті кісткової тканини;
- профілактика остеопорозу і переломів;
- регуляція всмоктування кальцію і фосфору, що відповідають за здоров’я кістково-м’язового апарату, зубів, ясен;
- посилює захисні сили організму;
- слугує дієвою профілактикою вірусних інфекцій;
- регулює роботу серця і стабілізує артеріальний тиск;
- позитивно впливає на роботу травної системи та нирок;
- знижує рівень тривожності;
- запобігає депресії та нервовим розладам.
Добавки з вітаміном D зарекомендували себе як ефективний профілактичний і терапевтичний засіб. Речовину широко використовують у дерматології та косметології. Проведені наукові дослідження показали: сухість і лущення шкірних покривів часто пов’язані саме з дефіцитом «сонячного» вітаміну. Вітамін D підтримує хорошу зволоженість шкіри, усуває симптоми шкіри, що лущиться, а також прискорює регенераційні процеси, допомагаючи швидше загоювати рани, опіки та наслідки травм.
Чи може сонячне випромінювання попередити нестачу вітаміну D?
Щоб отримати кількість вітаміну, близьку до денної норми, за допомогою сонячного випромінювання, необхідно знати про три важливі умови:
- перебувати на сонці слід не менше 15-30 хвилин;
- найкращим часовим проміжком для процедури фахівці називають відрізок з 11.00 до 15.00;
- шкірні покриви при цьому не повинні бути захищені одягом, також на них не можна наносити креми з SPF-захистом.
Але в останній вимозі криється серйозний парадокс, оскільки прямі УФ-промені за відсутності захисту несуть загрозу опіків, що може дати старт розвитку онкологічних захворювань.
У холодну пору року, коли переважає похмура погода, побачити сонце буває непросто, а виходити на відкрите повітря без одягу — тим паче. Адже ультрафіолетове випромінювання спектра «В», необхідне для вироблення вітаміну D у шкірі, не проникає через склопакет, а просто розсіюється. Альтернативою природному світилу не є солярій та інші види штучного випромінювання, оскільки UVA-лампи, що використовуються в них, не сприяють синтезу речовини в організмі.
Висновок очевидний: достатня кількість вітаміну D має надходити в організм з нутрієнтами. Це єдиний надійний спосіб запобігти гіповітамінозу, подбати про здоров’я, гарну зовнішність, наповнити організм силами та енергією, а також стабільно підтримувати гарний настрій і самопочуття незалежно від пори року та погодних умов.
Реклама