Суспільство

Стартував сезон полювання на копитних: мисливців попереджають про небезпеку

У зв’язку з відкриттям сезону полювання на копитних звірів Головне управління Держспоживслужби в Чернігівській області попереджає про зростання ризику занесення з дикої фауни в населені пункти області, зокрема в господарства усіх форм власності, особливо небезпечних хвороб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про полювання поблизу державного кордону

Зважаючи на складну епізоотичну ситуацію в Україні із захворюваністю на африканську чуму свиней, мисливці мають бути пильними, дотримуватись правил особистої гігієни, дезінфікувати транспортні засоби при відвідуванні мисливських угідь (засоби для дезінфекції в достатній кількості наявні в районних і міських державних установах ветеринарної медицини). Слід розуміти відповідальність щодо ймовірного занесення АЧС на територію підсобних господарств, де утримуються свині та інші тварини. Відповідно до вимог Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на африканську чуму свиней, досліджуються усі загиблі дикі кабани (включно з тваринами, які загинули внаслідок ДТП), а також відстріляні під час полювання чи проведення будь-яких інших заходів. Відібрані проби (селезінка та інші матеріали) в обов’язковому порядку мають бути доставлені на дослідження до державних установ ветмедицини.

Згідно з п.2 ст.19 Закону України «Про ветеринарну медицину» користувачі мисливських та рибальських угідь повинні інформувати найближчого державного інспектора або лікаря про підозрілу (невластиву) поведінку тварин, випадки їхньої загибелі та чекати приїзду спеціалістів. Для своєчасного лабораторного виявлення, оперативного реагування на випадки АЧС і недопущення поширення цього небезпечного захворювання на території Чернігівщини триває моніторинг африканської чуми свиней у дикій природі.

ГУ Держспоживслужби в Чернігівській області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button