Травматологи другої лікарні врятували жінці ногу

65726992_442405736341782_3235797634610364416_n

Лікарі-травматологи Чернігівської міської лікарні №2 провели надскладну операцію та врятували жінці нижню кінцівку.

Як розповів про складний випадок лікар травматолог-ортопед Сергій Тітов, до травматологічного відділення нещодавно привезли 31-річну жінку. Вона постраждала внаслідок ДТП, потрапила під причіп вантажівки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі обласної лікарні провели унікальну операцію на серці

Під час огляду в пацієнтки виявлено осколкові переломи великої та малої гомілкових кісток, розрив м’язів і судин. Кінцівка трималася на м’язово-шкіряному клапті задньої поверхні. Медичною мовою це називається «неповна травматична ампутація лівої гомілки на рівні верхньої третини».

До жінки застосовано противошокові заходи (знеболення, переливання крові, колоїдних розчинів тощо). Проведена зупинка кровотечі та ревізія рани. Під час операції м’язи зшили, кістку відновили шляхом накладення апарату зовнішньої фіксації та вшили рани.

− Пацієнтка швидко відновлюється. Буквально через день вона була переведена з реанімації до травматологічного відділення. Рана загоюється прогнозовано, без нагноєння. Жінка отримує профілактичну антибактеріальну терапію. Здійснена профілактика правця. Вона отримує судинні препарати для покращення мікроциркуляції та загоєння ран та антикоагулянти, – розповідає Сергій Тітов.

Стан пацієнтки залишається стабільним, гемоглобін піднявся до відповідних цифр, залишається незначне підвищення температури як реакція на таку серйозну травму. На рентген-контролі співставлення фрагментів кісток досягло задовільного стану, майже анатомічного. Апарат зовнішньої фіксації стабільний, виконує свою функцію. Проте він – як тимчасовий засіб.

У подальшому – коли пацієнтка краще відновиться та в неї загоїться рана – їй буде запропоновано інтромедулярний остеосинтез. Це коли всередині кістки буде поставлено спеціальний штифт. Така конструкція дасть змогу зростити місце переламу. Прогноз щодо зрощення перелому досить позитивний: ходити жінка буде самостійно.

Джерело: Друга лікарня

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register