Цього року на Чернігівщині планують встановити ще один WIM-комплекс

162431553_1673692709469063_229855598423150627_o

Наразі оголошений тендер на проектування та виконання робіт по встановленню комплексу для зважування вантажівок у русі на трасі Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин в районі села Талалаївка.

Перший WIM-комплекс у Чернігівській області був встановлений у селі Кіпті на початку траси М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ. З початку 2021 року система працює в тестовому режимі, проходить процедуру налаштування.

Неконтрольований рух перевантажених транспортних засобів – одна з основних причин інтенсивної руйнації автомобільних шляхів. Вантажні автомобілі становлять 10% усіх транспортних засобів на дорогах України і водночас завдають понад 90% шкоди для покриття доріг, створюючи колійності, вибоїни і тріщини. До того ж, перевантажена фура – загроза безпеці усіх учасників дорожнього руху. У випадку екстреного гальмування звичайна вантажівка зберігає довжину гальмівного шляху в межах норми, то перевантажена – перевищує її вдвічі. А за несприятливих погодних умов у екстремальних ситуаціях перевантажена фура стає майже повністю некерованою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожна п’ята їде з порушеннями: у Кіптях почали цілодобово зважувати фури

WiM (weigh-in motion) — це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює контроль руху авто у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо).

Як працює система зважування-у-русі? Основа роботи WiM – це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збираються всі дані, які потім передаються в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів. Система здатна зберігати інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 т. Завдяки тому, що WIM повністю перекриває проїзну частину, обійти його неможливо.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Пресслужба САД у Чернігівській області

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register