У чернігівських лікарнях збільшили технічну можливість надавати кисневу терапію

e73ad55270b6e11b4e0d5b46ee898bf9-big1080

У Чернігові працюють над поступовим збільшенням кількості кисневих концентраторів і кисневих точок, які необхідні для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. За попередній тиждень для міських лікарень було придбано 30 концентраторів, додатково підключили 26 стаціонарних точок. Наразі забезпеченість міських лікарень кисневою підтримкою становить 52,2% загальної кількості ліжок. Тобто тепер доступ до кисню одночасно можна забезпечити для 226 хворих. До цього було 150 таких ліжок. Загалом у міських лікарнях є 84 стаціонарні точки (раніше було 58) та 142 точки, які йдуть через концентратори (раніше було 92).

Про це повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Ольга Малець сьогодні, 15 грудня, на щотижневій розширеній нараді в міській раді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарні Чернігівської області продовжують отримувати кисневі концентратори (Фото)

Загалом МОЗ України поставлене завдання забезпечити, щоб 80% ліжок у лікарнях були підключені до кисню. Це завдання в місті поступово вирішується: орієнтовно до 22 грудня очікується постачання ще 10 концентраторів. Крім того, за кошти державної субвенції планується закупити кріоциліндри та кисневі станції. Наразі до лютого 2021 року вже розроблений поетапний графік щодо забезпечення підключення ліжок до кисню.

За словами Ольги Малець, по Чернігову загалом за весь час у міських лікарнях зареєстровано 5648 випадків захворювання на Covid-19. Наразі активно хворіє 2851 людина, одужали 2686 осіб. Темпи приросту активних хворих за 14 днів наразі становлять у середньому +0,67%, темпи приросту тих, хто одужав – +1,67%. Тобто кількість одужань нарешті почала зростати хоч трохи швидше за кількість нових випадків захворювання – і це позитивний сигнал.

Наразі в стаціонарах міських лікарень перебувають 236 ковідних хворих (54,9%), серед них із уже встановленим діагнозом Covid-19 – 158 пацієнтів. На кисневій підтримці – 110 хворих, на ШВЛ-апаратах – 7 осіб. Загалом 50% хворих, які перебувають у «ковідних» відділеннях міських лікарень, потребують кисневої підтримки.

Щодо очікуваної вакцинації від Covid-19, то керівниця міського управління охорони здоров’я повідомила: за інформацією від МОЗ, старт вакцинації населення України від Covid-19 планується на кінець першого кварталу 2021 року. Очікується, що спочатку надійдуть 8 млн доз для вакцинації 4 млн українців, оскільки її проводять двократно. Потім, орієнтовно в червні, за кошти державного бюджету буде закуплено ще 20 млн доз для продовження вакцинації. Першими вакцинуватимуть медичних працівників, поліцейських, освітян, людей 60+, які перебувають у геріатричних пансіонатах, військовослужбовців, далі – інші категорії за факторами ризику.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register