У чернігівських судах можуть з’явитися сучасні кімнати для анонімних свідчень

630_360_1515506864-9820

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування судів. Зокрема, вивчається можливість проектування в цих установах сучасних кімнат для надання анонімних свідчень, облаштованих спеціальним обладнанням, екраном із приховуванням зображення та зміною голосу свідків, які перебувають під захистом, – таємних свідків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівця засудили на 5 років за крадіжку з гаража

 «Певен, що ви бачили такі кімнати в кіно. В реальному житті за кордоном для допитів таємних свідків під час розгляду справ у судах зазвичай використовують ці кімнати зі спеціальним обладнанням, яке приховує зображення та змінює голос. Це важливо для безпеки, захисту та конфіденційності тих людей, які надають свідчення. Зараз ми оновлюємо державні будівельні норми щодо проектування судів. І однією з пропозицій змін до цих норм є обов’язкове влаштування окремої сучасної кімнати, де свідки, які перебувають під захистом (таємні свідки), зможуть надавати анонімні свідчення.

Щоб там було все необхідне обладнання для можливості приховування зображення, зміни голосу, із дотриманням необхідних вимог для безпеки та конфіденційності свідків», – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зараз у чинних нормах є вимоги до проектування окремої кімнати для свідків, що має бути обладнана телефонним і відеозв’язком.

«Проте це зовсім не ті умови та обладнання, якими мають бути забезпечені сучасні суди. З цього приводу нам треба ретельно вивчати іноземний досвід, брати його за основу, адаптувати до українських реалій та впроваджувати», – додав Лев Парцхаладзе.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register