У Чернігові планують створити парклет – простір із велопарковками та зоною відпочинку
Чернігівська міська рада та «Glovo» підписали Меморандум про партнерство. Укладання договору закріпило майбутню співпрацю, визначивши її напрямки, перші результати від якої містяни мають оцінити вже восени цього року.
Компанія «Glovo» розробила програму сталого розвитку міст, у рамках якої вони вже прийняли рішення про співпрацю з такими містами як Київ, Львів, Стрий, Чернігів. І саме на наше місто планують спрямувати найбільше коштів, зважаючи на завдані нам руйнування, йшлося під час зустрічі.
— Я вдячний за вашу ініціативу, яка, я впевнений, зробить місто більш сучасним, більш схожим на європейське місто, більш цікавим. Я із задоволенням, скажімо процедурно, там де потрібна допомога для реалізації цього проєкту, готовий все зробити для того, щоб пришвидшити його реалізацію. Я зацікавлений у вашому проєкті, не тільки як міський голова, а як і мешканець міста, — сказав на початку зустрічі Чернігівський міський голова.
Виходячи зі специфіки своєї діяльності, яка полягає у доставці товарів, компанія планує сприяти розбудові велосипедної інфраструктури. На першому етапі реалізації програми Glovo Acts передбачено будівництво у Чернігові парклету і встановлення велопарковок до жовтня 2022 року.
— Перший напрямок нашого проєкту у Чернігові — будівництво громадського простору, так званого парклету — це простір, де жителі Чернігова зможуть відпочити, зарядити свій телефон, також буде поряд розміщена велопарковка і ще також ми презентуємо кілька комплектів велопарковок, які будуть передані місту і воно на власний розсуд вирішуватиме, де їх розмістити з урахуванням власних проблем, — сказав менеджер із напрямку Government Relations компанії «Glovo» Тарас Шевченко.
Також компанія пропонує безкоштовні послуги своїх кур’єрів для міста і готова підтримати малий бізнес, запропонувавши їм підключення до їх платформи на умовах комісії у розмірі 1%, замість звичних 20-30%. Кажуть, що це дозволить підприємцям пропонувати товари та послуги ширшій аудиторії.
— Ми хочемо запропонувати нашу допомогу вашому місту. Для нас важливо підіймати економіку, а це можливо шляхом підтримання малого та середнього бізнесу. Враховуючи, що ситуація у місті наразі стабільна і місто відновлюється, то ми хочемо бути частиною цього відновлення, — говорить Іонут Лакуста, заступник директора з питань державної політики компанії «Glovo».
Міський голова під час зустрічі зазначив, що обласний центр сьогодні готовий прийняти будь-яку допомогу, яка підтримає його на шляху до відновлення. Адже Чернігів серед тих міст, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок широкомасштабної війни.
Владислав Атрошенко запропонував представникам компанії вже зараз розглядати співпрацю між ними та муніципалітетом в далекоглядній перспективі. Наприклад, відомо, що наше місто славиться легкою промисловістю, а тому місцеві підприємства зможуть виконати замовлення на пошив спецодягу для працівників «Glovo», якщо на це буде запит зі сторони компанії. Для міста це робочі місця і податки, а для компанії може йти мова про нижчі розцінки, ніж у порівнянні із виконанням аналогічного замовлення в іншій країні Європи.
— Якщо ви колись вирішите, наприклад, для своїх працівників шити якусь уніформу — футболки, рукавиці, кепки, то я пропоную їх замовити у Чернігові, у нас історично досить розвинена легка промисловість і ми можемо виготовити ці вироби і стати вашим системним партнером. У нас декілька швейних підприємств, які виготовляють уніформу для поліції, військових, шиють на Європу. Це було б допомогою нашому місту, а для вашої компанії це можливо навпаки було б дешевше, ніж інше замовлення, — аргументував свою пропозицію Владислав Атрошенко.
А також очільник Чернігова запропонував у майбутньому розглянути наше місто як локацію для будівництва підприємства, яке б виготовляло чи збирало електросамокати чи велосипеди. Адже використання екологічного транспорту є політикою цієї компанії, а тому можливо б його було дешевше збирати для своїх співробітників самостійно, а не купувати.
Довідково. Glovo — це платформа, яка дозволяє придбати, доставити, передати будь-який предмет чи продукт у межах міста. Компанія працює у понад 1500 містах у 25 країнах світу на трьох континентах — Європі, Центральній Азії, Африці. Щомісяця у всьому світі замовлення на платформі Glovo доставляють більше 75 тис. кур’єрів, а кількість асоційованих партнерів досягає 150 тис
Пресслужба Чернігівської міської ради