У Чернігові встановлять меморіальне погруддя колишнього міського голови

b9693ff550dc735af4ead94c1b732de2-big1080

У Чернігові до Дня міста встановлять меморіальну дошку з барельєфом Хижнякова Василя Михайловича, колишнього міського голови 1875-1887 рр.

Внесення відповідних змін до Міської цільової програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2019-2021 роки сьогодні, 12 серпня, погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

– Ми знаємо, що Василь Хижняков був одним із тих міських голів, який багато зробив для розвитку Чернігова. За часи його головування були зроблені перший водогін, будували дороги, розвивали міську інфраструктуру. Виготовлятиме меморіальне погруддя скульптор, це процес творчий – але сподіваюся, що урочисте відкриття встигнемо зробити до Дня міста Чернігова наприкінці вересня, – зазначив при обговоренні цього питання секретар міської ради Олександр Ломако.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У запущеній учора американській космічній ракеті є елементи, виготовлені в Чернігові

Орієнтовні обсяги фінансування на придбання та встановлення меморіального погруддя – 700 тис.грн. Скульптуру виготовлятимуть із мармуру. Розмістять її на вході до будівлі управління Державної судової адміністрації в області.

Довідково: Василь Хижняков на посаді міського голови Чернігова був 12 років. За цей час місто стало більш сучасним, люди отримали не тільки водогін та чисту питну воду, а й телефонізацію та електрифікацію. Саме він втілював у життя незрозумілі багатьом новації — «вдягав» у бруківку вулиці, вимагав нового підходу до господарювання, налагоджував відносини з банкірами, у місті відкрили Страхове товариство, лікарню, міські чоловіче й жіноче училища, налагодили протипожежну охорону, організували ветеринарно-санітарний нагляд. Хижняков був одним із засновників Чернігівської громадської бібліотеки, головою губернської земської управи, членом губернської училищної ради та попечительської ради Чернігівської жіночої гімназії. Крім того, він написав історичну роботу про Чернігів, яку у друкованому вигляді видали у 2016 році.

Народився у дворянській родині чиновника духовного відомства, середню освіту здобув у Київській гімназії, потім навчався на історико-філологічними факультеті Київського університету Св. Володимира. До того, як його стали обирати на виборні посади, працював викладачем Пінської гімназії та Чернігівської класичної чоловічої гімназії.

Помер у 1917 році, поховання знаходиться в с. Павлівка (колишній Ріпкинський р-он, а Любецька громада Чернігівського району Чернігівської області).

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Прес-служба Чернігівської міської ради

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register