У мікрорайоні «Градецький» з’явився парк (Фото)

11010_2[1]

Нещодавно в Чернігівській міській раді відбувся публічний звіт про виконання проектів Бюджету участі, які реалізовувалися в минулому році.

Одним з цих проектів є  благоустрій занедбаної території в мікрорайоні поблизу готелю «Градецький», на якій колись була паркова зона. Назва проекту – «Гарним людям – гарний відпочинок».

Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.

Про історію виникнення цього проекту та його реалізацію розповіла його автор Тетяна Зайченко:

– Ми, мешканці мікрорайону «Градецький», дуже вболіваємо за благоустрій нашої території. Аби постійно її покращувати, використовуємо для цього всі можливі засоби. 

За словами авторки проекту, ідея реконструювати та відновити занедбаний парк по вул. 1-ї Гвардійської Армії (вздовж будинку №4) з’явилася вже давно, але на її реалізацію потрібна була досить велика кількість коштів. З цим питання зверталися до ЖЕКів, ОСББ, а кінцевих результатів це не давало.

-У в 2015 році зі ЗМІ дізналися, що в місті розпочала діяти програма Бюджет участі. І вирішили своєю ініціативною групою, в яку входять мешканці мікрорайону, реалізувати мрію всіх нас, подати проект по реконструкції парку. У той же рік ми не встигли підготувати проект, бо запізно дізналися про цю програму. Але все одно почали його готувати і подали на наступний рік (2016). Аби написати гарний проект та провести інформаційну кампанію, знадобилося витрати досить багато часу та сил. 

Наша ініціативна група складається з 5 – 6 чоловік. Перед написанням проекту ми обійшли всі прилеглі будинки. Спілкувалися з мешканцями пояснювали їм, що хочемо подати проект, цікавилися, що би вони хотіли побачити в цьому парку. А також розповідали їм, що аби проект реалізувався, потрібно буде прийти на голосування та підтримати його, а також до цього залучати знайомих, сусідів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Подусівки попросили у мера власний ринок

За словами Тетяни Зайченко, після проведення інформаційної кампанії всі мешканці цього району допомагали в написанні проекту, у плануванні території, у проведенні агітації під час голосування. Тобто кожен допомагав тим, що вміє.

-Найбільше складнощів викликало та часу пішло на складання кошторису проекту та визначення вартості проектної документації. Адже під час написання проекту вартість матеріалу одна, а вже через рік зовсім інша і це все потрібно було врахувати.

У складанні правильних розрахунків допомагали знайомі спеціалісти, сусіди, а фахівці з Управлінні ЖКГ міської ради консультували.

Цим проектом передбачено влаштування доріжок з бруківки, встановлення енергозберігаючих світлодіодних світильників, розміщення малих архітектурних форм декоративного призначення, встановлення лавок для відпочинку та урн, відновлення існуючих споруд для дітей та встановлення декоративної огорожі. Такий парк потрібен, адже в мікрорайоні подібного взагалі немає.

Роботи розпочалися в минулому році, але за несприятливих погодних умов їх виконання було призупинено. Станом на сьогодні роботи по відновленню парку виконанні на 70%. У цьому році вони продовжилися і будуть завершені.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register