Суспільство

Уряд змінив принцип формування ціни на газ для населення

Кабінет міністрів прив’язав ціну продажу «Нафтогазом України» природного газу населенню і теплокомуненерго до котирувань на нідерландському хабі TTF.

Про це йдеться у відповідній постанові уряду.

«З 1 січня 2020 року НАК «Нафтогаз України» здійснює продаж/постачання природного газу … за цінами, що встановлюються продавцем (постачальником) і покупцем (споживачем), але не вище рівня, який, зокрема враховує середньоарифметичне значення фактичних цін природного газу на наступну добу поставки газу на нідерландському газовому хабі …, різницю (спред) між ціною на хабі TTF і кордоні України, а також тариф на послуги транспортування газу для точки входу в Україні …», – йдеться в документі.

Зазначається, що з 1 січня 2020 року ціна покупки природного газу за спецзобов’язаннями не може бути вищою за ціну її продажу відповідно до викладених вище умов плюс торгова надбавка НАК на рівні 1,917% від цієї ціни.

За задумом уряду, такий механізм в короткостроковій перспективі повинен сприяти зниженню цін на газ для населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві платіжки: чернігівці повинні платити за газ, навіть якщо не використовують його

«Прив’язка до біржі означає, що ціни на газ для населення будуть плаваючими (чинний до цього механізм фіксував ціну на газ на певному рівні на певний період часу — ред.) і змінюватися в залежності від ринкових тенденцій», – повідомив ЕП співрозмовник в Кабміні.

«В рамках нового механізму протягом трьох тижнів буде визначатися середня ціна на хабі TTF і 1-го числа кожного місяця буде встановлюватися на наступний місяць з урахуванням додаткових витрат», – додає він.

Таким чином, ціна на газ для населення в рамках механізму PSO буде формуватися з урахуванням котирувань на хабі TTF плюс різниця в рівні цін між TTF і кордоном України плюс плата за вхід в українську ГТС плюс торгова націнка і вартість капіталу Нафтогазу.

Наприклад, якщо вартість ресурсу на TTF в січні становитиме приблизно 3,3 тисячі гривень за тисячу кубометрів, то з іншими компонентами оптова ціна буде на рівні приблизно 4,7 тисячі гривень за тисячу кубометрів без ПДВ або 5,64 грн за 1 кубічний метр з ПДВ.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Економічна правда

Ще статті по темі

Back to top button