Відтепер чернігівці можуть користуватися екододатком із сортування сміття

94b73d6-sorting1

Українські програмісти створили безкоштовний мобільний додаток Clewo — це цифровий помічник у сортуванні, пошуку й утилізації відходів, а також в обміні хороших, але вже непотрібних речей для повторного використання (реюз).

Зараз усіх мешканців Чернігівщини запрошують взяти участь у бета-тесті для пристроїв на Android, а ще раніше стартувало тестування для iOS.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівці про підвищення тарифу на вивіз сміття

Головне завдання додатка — допомогти тим, хто сортує побутові відходи, і тим, хто їх переробляє, знайти одне одного в будь-якій точці України і навіть світу. Так заощаджуються гроші та час користувачів, а на звалища потрапляє менше придатних до повторного використання сировини і речей, кажуть розробники.

Щоб стати учасником бета-тесту (перевірка майже готової версії продукту перед виходом в App Store і Play Market), треба зареєструватися — окремо для Android та iOS. Повноцінний реліз в App Store і Play Market відбудеться до кінця 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Куликівській ОТГ придбали контейнери для сортування сміття

Принцип Clewo простий, пояснюють розробники: один користувач сортує вторсировину, фотографує і викладає в додаток якийсь об’єкт. Інший користувач займається переробкою вторсировини або просто перевезенням — він бачить у додатку цікавий для нього об’єкт, зв’язується з першим користувачем і вивозить вторсировину. Те саме стосується реюза — хтось викладає об’єкт у систему, а інший користувач його забирає.

Додаток має вирішити серйозну проблему — відсутність прямого зв’язку між тими, хто хоче сортувати відходи (пластик, скло, метал, папір, тетрапак, реюз), але не знає, куди їх здати, і тими, хто переробляє відходи. Це зупиняє навіть тих українців, які вважають себе екологічно свідомими.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register