Суспільство

«Війна» за знання: на Чернігівщині молода бібліотекарка бореться «за місце під сонцем» для книги (Фото)

Нове дихання отримала бібліотека в селі Андріївка, Михайло-Коцюбинської громади. Піднімати «з попелу» любов місцевих до читання взялася молода дівчина Ірина Соколова. Вона наразі своєю мегаактивністю і відданістю справі підкорює «жителів» Фейсбуку.

Ірині 26 років, вона навчалася на вчителя історії та археології в Чернігові. Родом з Андріївки. Має чоловіка та трьохрічну дитину яка й надихає дівчину до розвитку бібліотечної справи.

«Загалом у нас читаюча сім’я. У моєї мами велика бібліотека, і ми всі з дитинства читаємо, тому мені боляче дивитись, у якому стані ця вся справа, загалом по Україні», – пояснює Ірина.

Після декрету майбутній бібліотечний функціонер працювала в дитячому садочку. Не так давно староста села Андріївка запропонувала їй спробувати себе в новій справі.

«По-перше, зараз я вивчаю досвід інших бібліотек, адже для мене це все нове. А якщо назвати, що вже запроваджую, то це гра в настільні ігри – «Монополія», «Подорож Україною» тощо. Окрім цього, «освоюємо» пазли, розмальовки тощо. Планую надалі, як з’являться кошти, купити більше настільних ігор, поставити їх на баланс і видавати читачам. Ще серед новинок – проведення різних майстер-класів, зокрема із виготовлення закладок для книг. Періодично проводимо квести. Вже були квести до Івана Купала, «піратський» і до Дня Незалежності. Щодо планів, то хочемо проводити вечори з показом кіно та обговоренням книжок. Це вже з дорослішим населенням. Проте наразі проблеми з технікою», – розповідає Ірина Соколова.

Завдання, яке ставилось перед Іриною на початку роботи, – зробити бібліотеку центром дозвілля, зокрема для молоді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На Чернігівщині знову збудували фонтан (Фото)

«Я хочу, щоб бібліотека розвивалася, адже коли я прийшла на роботу і побачила, з чим маю працювати, то хотіла плакати… Працювати мало з чим є. Література в бібліотеці здебільшого ще радянська, сільськогосподарська тощо. Дитячої літератури було зовсім мало.

Я працюю тут усього третій місяць і вже можу сказати, що діти почали читати більше. Деякі дітлахи взагалі навіть не знали, що в нас є бібліотека. Вважаю, що книга – це запорука розвитку громади. Як кажуть, «діти, які читають, – це дорослі, які думають», – розповідає дівчина.

Щойно розпочавши працювати, Ірина написала прохання до видавництв України, щоб ті подарували Андріївській бібліотеці нові дитячі книжки. Багато відмовили, часто пояснюючи карантином. Деякі обґрунтовували відмову вже наявними благодійними проєкти, мовляв, до іншої благодійності не готові. Проте були й ті, що відгукнулися, і тепер Андріївська бібліотека має і дитячі новинки.

«Більше співпрацюю з дітьми, бо їх легше залучити, і вважаю, що якщо з раннього віку почати з ними працювати, то надалі вони будуть зацікавлені в подальшому розвитку. Щодо старшого покоління, особливо в селі, то в усіх є робота, свої проблеми, тому відволікти їх від цього дуже важко», – зазначає Ірина.

Роботу у соцмережі Facebook, у якій андріївська бібліотекар особливо активна, вважає більше для дорослого населення, для батьків. Для залучення людей до бібліотеки, за словами Ірини Соколової, цей метод комунікації ефективним назвати не може, а от для самореклами і звіту про проведену роботу – це класний спосіб. Також через Facebook можна знайти однодумців, приміром.

Наразі далекоглядних планів для розвитку бібліотеки Ірина не будує, адже все впирається у фінансування. Зараз вона активно з громадою шукає спонсорів на проведення майстер-класів для дітей.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button