Суспільство

Вистояв і відкриває нові спеціальності: Національний університет «Чернігівський колегіум» чекає абітурієнтів (Відео)

«Борітеся – поборете, вам Бог помагає!» — так писав Тарас Шевченко в поемі «Кавказ». Так вирішили діяти і студенти Національного університету «Чернігівський колегіум». Ще від початку бойових дій на сході України вони активно допомагали бійцям і плели маскувальні сітки, а з початком повномасштабного наступу російської федерації мобілізувалися ще більше.

«Ми почали закуповувати тепловізори та передавати їх військам у нашій області. Передавали дрони. Збирали гуманітарну допомогу з різних країн через різні організації та благодійні фонди і направляли її сюди як для військових, так і для цивільних. Це були і продукти, і різний одяг, засоби гігієни»,- Поліна Гомбалевська, голова студентського парламенту Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка.

Левова частка студентів вишу є жителями області, тож на ранок 24 лютого вже стало зрозуміло, що вони не зможуть повернутися додому, адже російські війська окупували територію. Приблизно 200 осіб залишилися в підвалах гуртожитків, об’єднавши зусилля в допомозі одне одному.

«Це українці показали всьому світу, і наші студенти – не виняток, була неймовірна взаємовиручка. Ми за той час об’єдналися, знали про проблеми одне одного, у кого що болить, які ліки треба кому, продукти. А коли додалися переселенці з навколишніх сіл, то все студентство взялося допомагати їм розселитися. Опікувалися ними, можна сказати, взяли під своє крило. Бо ті люди були в значно гіршому моральному стані ніж ми»,- Анатолій Тимошенко, проректор із питань молодіжної політики Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна, волонтерство і освіта: реалії сьогодення Ніжинського агротехнічнго вишу

Більшість викладачів також залишилася, а щойно в місті налагодили світло та інтернет, одразу відновили освітній процес. У цьому допоміг досвід дистанційної роботи під час ковіду.

«Ми одразу оперативно зібралися. Слава Богу, приміщення університету сильно не постраждали, є, звісно, певні проблеми. Але ми все потихеньку відновлюємо, зараз у нас достатньо приміщень для повноцінного функціонування всіх факультетів», — Олег Шеремет, ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Тепер колегіум активно працює, аби зустріти абітурієнтів і розпочати новий навчальний рік. Та, окрім педагогічних і класичних спеціальностей, відкриває й нові напрями.

«У цьому плані в нас є бажання і ми будемо обов’язково розвивати медичні спеціальності. На сьогодні в нас є «Фармація». І цього року ми розпочинаємо набір на спеціальність «Громадське здоров’я».

Кафедри, які працюють у цьому напрямі, це і хімічного, і біологічного напрямів, вони мають великий досвід. Ще ми будемо залучати фахівців з інших галузей, а особливо з галузей медицини, і я вважаю, що найближчим часом у нас будуть ще й лікувальні спеціальності»,- Олег Шеремет, ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

До освітнього процесу долучаються і міжнародні партнери.

«Особливо мистецькі спеціальності надзвичайно популярні. На сьогодні соціокультурний менеджмент… Я десь недооцінював цю спеціальність, але дарма. Наші китайські партнери виявили бажання співпрацювати в цих напрямах і вже є попередня домовленість, щоб ми навчали китайських студентів із цих напрямів»,- Олег Шеремет, ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Також молодими спеціальностями стали комп’ютерні науки, готельно-ресторанна справа, водні технології та інженерія, аграрне виробництво та переробка сільськогосподарської продукції. Повний перелік спеціальностей і порядок вступу можна переглянути на сайті Національного університету, а також на сторінці вишу в соцмережі Facebook.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Марина Кирієнко

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button