Суспільство

Вода подається з належним тиском у всі оселі чернігівців

КП «Чернігівводоканал» на сьогодні спроможне забезпечити все місто послугами водопостачання та водовідведення. Попри те, що під час активних бойових дій потужності підприємства цілеспрямовано знищував окупант, починаючи з квітня вдалося виконати низку ремонтних робіт, які дозволяють йому сьогодні повноцінно працювати.

Про це повідомив під час засідання виконкому 6 жовтня директор комунального підприємства Сергій Малявко. 

— Замінено 599 м аварійних водопровідних мереж, 129 м аварійних каналізаційних мереж, замінено чотири вводи на теплопункти генеруючих суб’єктів, 22 вводи на багатоквартирні будинки. Відновлено майже 2 тис кв м асфальтобетонного покриття, на суму 3 млн грн. Проведено очищення та дезінфекцію восьми резервуарів на всіх насосних станціях водопроводу. Замінено за цей період 46 гідрантів.

Сергій Малявко повідомив, що ремонтні роботи продовжуватимуть й надалі, зокрема, планується реалізувати проєкт реконструкції однієї із насосних станцій, яка наразі не працює (її вщент розбили російські військові).   

— За рахунок меншої кількості людей у місті, ми повністю забезпечимо мешканців водою і належним тиском. 100% на всіх поверхах є достатній тиск і  є вода у місті Чернігові.

Виключення становлять деякі населені пункти, але  там, у зв’язку із форс-мажорними обставинами, ми не можемо їх забезпечити водою. Але там вода видобувається із місцевих свердловин, — повідомив Сергій Малявко.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завтра ремонтуватимуть переправу через Десну у Чернігові

Мова про постачання води КП «Чернігівводоканал» у психоневрологічну лікарню, що біля Халявина. Відновлювати розбитий російськими військовими водопровід за кошти громади Чернігова було нераціонально, повідомив Владислав Атрошенко і пояснив чому.   

— Історично «Чернігівводоканал» подавав воду на психоневрологічну лікарню. Водогін біля 5 км. Він побитий, оскільки там фактично точилися бої. Проводити ремонтні роботи, щоб невелику кількість води подавати на таку велику відстань, ми визнали недоцільним. Ми звернулися до обласної адміністрації, оскільки цей заклад обласного підпорядкування, і пояснили, що дешевше побудувати скважину в самій лікарні і користуватися, аніж ремонтувати  водогін.

На сьогоднішній день скважина існує в психоневрологічній лікарні, час був на реалізацію всіх заходів аби там була власна вода. Цей водогін відновлювати за кошти громади ми не будемо, це нераціонально.

Врегульовують питання і з постачанням води чернігівським підприємством в село Киїнка. З керівництвом територіальної громади досягнуто домовленостей, що воду подаватимуть в село, обліковуючи лічильником.  Розподілом і контролем споживання всередині села вже буде займатися місцеве керівництво. Таке рішення було прийнято у зв’язку з неконтрольованим споживанням води, а також великою кількістю самовільних врізок жителями Киїнки. 

Зазначимо, що великий внесок у відновлення водопостачання та водовідведення у Чернігові роблять і донорські організації. З ними ж і тривають переговори стосовно реалізації низки подальших необхідних проєктів. Так, наприклад, завдяки їм КП «Чернігівводоканал» отримало  шість одиниць нової техніки (водовозка, екскаватори, крани) на загальну суму близько 23 млн грн.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Прес-служба Чернігівської міської ради 

Ще статті по темі

Back to top button